Tipy a rady, jak hravě zvládnout rekonstrukci

Rekonstrukce bytů v Ostravě není rozhodně žádný med. S tímto zásadním krokem se pojí celá spousta výdajů a také času. Proto je nejlepší povolat na pomoc profesionály, kteří s renovací příbytku pomůžou. Tím však seznam našich tipů a rad ani zdaleka nekončí.

Řemeslníky nevybírejte unáhleně

Již bylo zmíněno, že se vyplatí zavolat na pomoc profesionály. Těmi se myslí řemeslníci, kteří mají s renovacemi příbytku už nějaké zkušenosti. Pokud jste se rozhodli uspořit hromadu času (a nakonec také i spoustu peněz), neměl by váš výběr vhodného řemeslníka být unáhlený. Musíte si být jistí tím, že ten, koho najímáte, je skutečně tím pravým. Měli byste mu důvěřovat a mít s ním ujasněno, co od něj vlastně očekáváte a co od něj potřebujete. Obecně platí, že řemeslník, který nezdržuje komunikaci, nemá, co skrývat.

Plánování je vaším přítelem

Při rekonstrukci bytu se víc, než kdy dřív vyplatí plánovat. To je i podle odborníků velice důležitý krok. Pokud totiž plánování rekonstrukce nepodceníte, jenom máloco vás posléze překvapí. Navíc se tím vyhnete tomu, že se renovace domácnosti prodraží nebo protáhne. Pokud budete mít vše srovnané se stavebním úřadem, případně bude rekonstrukce domluvená s pronajímatelem bytu, nedojde k žádným problémům a potížím.

Hlavně si to spočítejte

Tím vůbec nejdůležitějším krokem při rekonstrukci, respektive renovaci příbytku je správné spočítání všeho potřebného. Spočtěte si, na kolik vás vyjdou řemeslníci, na kolik veškeré potřeby, na kolik nábytek nebo kuchyňská linka či bytové doplňky. Na základě toho uvidíte, jestli je váš finanční rozpočet natolik velký, že pokryje veškeré vaše výdaje.

Ve chvíli, kdy zjistíte, že stanovený finanční rozpočet překračujete, můžete popřemýšlet o levnějších alternativách nábytku nebo doplňků. Počítejte i s nějakou finanční rezervou, protože nejednou se potvrdilo, že celková cena se může vyšplhat až na dvojnásobek plánovaných výdajů.