Sendvičové dřevostavby jsou lákadlem. Od zděných domků jsou nerozeznatelné

Plete se ten, kdo tvrdí, že dřevostavby na klíč nejsou moderním příbytkem. Bohužel těchto lidí je rovnou několik. Domnívají se, že i moderní dřevostavby vypadají jako klasické roubenky z pohádek, případně sruby, na které narazíte uprostřed lesa. Je to ale samozřejmě mylná domněnka, jak již bylo nastíněno. Vždyť dřevostavby jsou dnes od zděných domků naprosto nerozeznatelné. Díky moderním technologiím i práci architektů nelze okem rozpoznat, jestli se v ulici nachází ryze zděné domky nebo domy, jejichž základem je dřevo pyšnící se svou tepelně izolační vlastností.

Dřevostavby s sebou nesou řadu výhod

I díky tomu, že lze dřevostavby postavit tak, aby byly nerozpoznatelné od klasických zděných domků, jsou velkým lákadlem. Jenže tím výčet oněch předností ani zdaleka nekončí. Mezi přednosti patří také fakt, že jsou v porovnání s klasickými rodinnými domy levnější a mimo jiné i rychlejší. Zatímco v případě zděného domku se budete radovat z vylitých základů, dřevostavba už bude mít svou hrubou podobu.

Lákadlem jsou především sendvičové dřevostavby. Mluvíme o jednom z druhů dřevostaveb, které patří mezi ty, jež jsou od zděných objektů naprosto nerozpoznatelné.

Co jsou to sendvičové dřevostavby?

Pokud mluvíme o sendvičových dřevostavbách, mluvíme o příbytcích, které jsou prakticky celé vyrobené v továrně. Ať už mluvíme o celých stěnách, stropech nebo střešních deskách, vše je vyrobeno v továrně a na pozemku dochází až k jejímu smontování.

Sendvičové dřevostavby jsou to proto, že připomínají sendvič. Mezi dvěma vrstvami se totiž nachází izolační náplň. Navíc vše je pak zpevněno rámem z masivu. Dům je tak nakonec nejen rychle postavený a od zděných domků okem nerozpoznatelný, ale kromě jiného se pyšní i skvělými tepelně izolačními vlastnostmi, díky čemuž dojde k úspoře energií za vytápění.