Svítidla pro milovníky extravagance, to je Foscarini

Moderní design má mnoho podob a velkou část z nich zachycují v té nejčistší podobě jedinečná svítidla Foscarini, která otevírají cestu do říše fantazie a roztodivných tvarů. Vydejte se i vy do této dosud neprobádané oblasti!

Neotřelá řešení pro každý interiér

Pod značkou Foscarini se skrývají světla ověnčená mnoha prestižními oceněními. První svítidla byla uvedena na trh už v roce 1981 a od té doby se tento designérský ateliér stal jednou z vlajkových lodí italského designu.

Za téměř čtyřicet let působnosti si svítidla Foscarini prošla nejrůznějšími stadii vývoje, z nichž některá přežila dodnes, jiná byla vystřídána novými, modernějšími koncepty. Bez výjimky však platí, že každá modelová řada svítidel je hodna i těch nejluxusnějších interiérů. A je úplně jedno, zda se jedná o elegantní, střídmě zařízený interiér, který mají stropní světla a nástěnné či stojací lampy jen dotvářet, nebo o prostor, který si žádá nepřehlédnutelné, vskutku extravagantní řešení. Designová svítidla Foscarini mají mnoho tváří a s neuvěřitelnou lehkostí vznikají tvary, které na první pohled tak trochu tají svou hlavní funkci a dávají prostor fantazii.

Klasické barvy i barevné výstřelky

Při pohled na portfolio svítidel Foscarini je možná poněkud překvapující dominance černé a bílé barvy, které rozhodně nelze považovat za designérské výstřelky. To však rozhodně není případ těchto závěsných světel, nástěnných a stojacích lamp apod. Právě lampy Foscarini neustále přesvědčují o tom, že nezáleží na materiálu či barvě, ale důležitý je inovativní pohled, který dá vzniknout originálnímu konceptu. To ale neznamená, že se designéři bojí výrazných barev. V kontrastu s černými a bílými svítidly ještě více vynikají lampy a závěsná světla nejrůznějších barev, zejména červené a žluté. Taková svítidla jsou do moderních interiérů zařízených v neutrálních tónech jako stvořená.

Každý detail se počítá

Autorský rukopis mnoha světových designérů tvořících pod touto značkou je zárukou toho, že svítidla Foscarini rozhodně nejsou tuctová a že upadnou v zapomnění. Právě naopak, kolem těchto nápaditých svítidel nelze projít bez povšimnutí, zejména díky jedinečným detailům. Designéři si jsou rovněž vědomi toho, že každý typ osvětlení je důležitý, proto věnují stejnou pozornost malým stolním lampičkám i monstrózním světelným instalacím, které udávají tón luxusním soukromým interiérům i veřejným objektům, jež se tak stávají instalací samy o sobě.

Moderní interiéry si žádají neotřelá řešení, ve kterých se snoubí užitná funkce i estetická hodnota. To naprosto respektují svítidla Foscarini, která ztělesňují jen to nejlepší ze současného italského designu.