Sušené květiny – příjemná ozdoba

Barva lila a levandulové opojení

Celé pole levandulí se nachází v městečku Provence, které je provonění touto rostlinkou na každém rohu. Zákoutí Francie a kupci, kteří jí tu prodávají váženou, sušenou, ale i čerstvou jsou tu v hojném počtu. U nás zakoupíte levanduli sušenou nejčastěji v dárkovně a slouží právě k dekoračním účelům. Provence styl je tak úzce spjat s krásou Francie. Vonné sáčky nejen, že efektně a stylově upoutají, ale byt vám i nádherně provoní.

Osvěžíte tím každý interiér i exteriér

Fialová levandulová barva je pastelového tónu, takže ve vašem bytě dokáže hotové zázraky. Sušená ve svazcích a ovázaná stuhou vypadá s dalšími prvky provence opravdu exkluzivně. Chcete i vy interiér jako ze žurnálu? Přičichněte tomuto rádoby vesnickému stylu a nechte se inspirovat i dalšími novými proudy, které ho mají ve svém nitru schováno též. Je to i rustikální venkovský styl a vintage.

Dnešní doba se vrací zpět v čase, takže nikde není psáno, že akcenty a umění dřívějších dob by mělo zůstat zavřeno pod poklicí. Naopak, punc a jedinečnost dob minulých má zvláštní a osobité kouzlo. Sami přijdete na to, že zdobení a používání dekorací v podobě sušených květin má něco do sebe. Usušit si můžete i rostliny vlastní, jen ty s tenkým stonkem se vám budou špatně vázat a polámou se. Lepší je mít rostliny v herbáři a jako závěsnou dekoraci použít již zmiňovanou levanduli. Dobře vypadá i slunečnice nebo růže, fantazii se meze nekladou. Ovšem použití rostliny se silnějším stonkem je pro dekoraci vhodnější.