Startup buduje stavební bloky z nerecyklovatelných plastů

Kolik plastového odpadu se recykluje? Jen velmi malé množství. Lidé produkují velké množství nerecyklovatelných plastů, které končí ve spalovnách nebo na skládkách. Řešení pro tento druh odpadu naštěstí existuje. V Los Angeles vznikl startup s názvem ByFusion, který dokáže vyrábět stavební bloky z nerecyklovatelných plastů.

ByBlocks

Společnost vyrobila zařízení, které se jmenuje Blocker a toto zařízení vyrábí plastové stavební bloky. Stavební bloky se nazývají ByBlocks a lze je využít ke stavbě téměř čehokoliv. Plastový odpad není nutné před lisováním nijak třídit, to ušetří čas i lidské zdroje. Výhodou stavebních bloků je skutečnost, že plastový odpad je levným materiálem, který je vysoce odolný. Na trhu je velký nedostatek stavebního materiálu a když se bude vyrábět z nerecyklovatelného plastového odpadu, vyřeší se hned 2 důležité problémy.

Společnost plánuje expanzi

Tyto bloky mohou degradovat vlivem slunečního záření. Pokud se na jejich povrch aplikuje barva nebo nebo třeba jiný materiál, budou odolné i vůči slunci a povětrnostním vlivům. Ze stavebních bloků se už aktivně staví. Například ve městě Boise v Idahu se z těchto stavebních bloků postavila malá budova v místním parku.

Společnost už přeměnila přes 100 tun plastů a do roku 2030 chce využít přes 100 milionů tun plastů. Aktuálně společnost používá pouze jednu výrobní jednotku, která zpracuje 450 tun plastu za rok. Startup se už spojil s dalšími společnostmi a plánuje expanzi. Cílem je, aby byly v každém státě USA zařízení na výrobu těchto stavebních bloků. Jeden stroj Blocker aktuálně stojí 1,3 milionu dolarů. Ačkoliv je stroj drahý, řešení problémů s plastovým odpadem je ještě dražší. Jedná se tedy o investici, která se vyplatí a podpoří se tím dobrá věc.