Prodej bytu na vlastní pěst. Co vás čeká?

Ušetřit peníze prodejem bytu bez realitky může každý. Připravte se ale na to, že v konečném součtu přijdete o spoustu času a také peněz.

Na první pohled to tak nemusí vypadat, ale prodej bytů Praha bez realitky není zrovna procházka růžovým sadem. Připravte se na to, že práci, kterou by za vás jinak odvedl realitní makléř, budete muset nyní udělat vy sami. To ale není všechno.

Jdete do toho sami?

Než se opravdu rozhodnete, že prodej bytu Praha 1 uskutečníte na vlastní pěst, položte si ještě jednu otázku: Opravdu se chystáte všechno udělat sami? Prodej bytu totiž obnáší mnohem více starostí, než je pouhé vystavení inzerátu. Strávíte spoustu času voláním, domlouváním schůzek a provázením zájemcům po bytě. Ani samotná příprava na zveřejnění inzerátu přitom není zas tak jednoduchá.

Napsat text inzerátu není nic obtížného. Můžete se inspirovat u inzerátů realitních kanceláří a převést jejich text na vlastní nemovitost. Horší to ale bude s fotografiemi. Pokud vás fotografování neživí, pak vám doporučujeme, abyste si najali profesionála. Zajímavé fotky totiž mohou prodat vaši nemovitost doslova lusknutím prstu.

Inzeráty berou čas

I samotným vkládáním inzerátů a jejich zviditelněním přitom strávíte spoustu času. V průměru vám to může vzít i celý den. To znamená, že buďto přijdete o svoje osobní volno, nebo o peníze za práci. Někdo nad touto aktivitou stráví i déle než jeden den. Přece jen najít dostatek inzertních portálů a oslovit velkou skupinu potenciálních zájemců není vůbec jednoduché.

Začít můžete například na Facebooku. Určitě najdete celou řadu specializovaných skupin, kam svůj inzerát budete moct vystavit. Pokud budete mít opravdové štěstí, tak se ale celému tomuto procesu vyhnete úplně. Čas od času totiž narazíte na někoho, kdo poptává nemovitost, kterou právě prodáváte. Jestli se to podaří právě vám, tak si můžete pogratulovat. V podstatě jste vyhráli jackpot.