Proč si pořídit zahradní traktůrek

Představa krásně, a především rychle posekaného trávníku je opravdu velmi lákavá asi pro každého. Dosáhnout ale golfového trávníčku, který vám budou sousedi závidět, není s benzínovou sekačkou téměř možné. O elektrické variantě sekačky ani nemluvě. Pohodlnější a praktičtější je v tomto ohledu zajisté zahradní traktůrek. Jenomže pořizovací cena tohoto zázraku se pohybuje kolem třiceti někdy i čtyřiceti tisíc, pokud si tedy přejete, aby vám nějaký čas vydržel a vykazoval kvalitní výsledky. Zahradní traktůrek tak zůstává nenaplněným snem mnoha zahradníků s velkou zahradou, kteří jsou nuceni každé léto setrvávat v nemilosrdné výhni pražícího slunce. A to je přitom nesmírná škoda, protože takový zahradní traktůrek má opravdu mnoho výhod.

Zvládne posekat velkou plochu

Je samozřejmostí, že zahradní traktor se hodí především pro ty jedince, kteří disponují rozlehlou zahradou. Pokud totiž nechtějí seno pro králíky nebo koně, musí celý „areál“ několikrát do měsíce posekat. To zabere mnoho času, energie a spolkne notnou dávku trpělivosti. A přitom lze vše se zahradním traktůrkem ještě před obědem.

Je multifunkční

Zahradní traktory totiž zastanou více práce než pouze na vaší zahradě. Na silnici dokážou s radlicí odstranit návaly sněhu a posypat ledovku, což ocení lidé z horských oblastí. Pomohou ale i při stavbě, protože se správným nástavcem převozí zeminu, suť a další materiál, který potřebujete přesunout z jednoho místa na druhé. Za zahradní traktory můžete připojit i menší vozík nebo nástavec s vertikutátorem či další vybavení.

Usnadní práci

A to nejen zahradníkům, které nebaví obcházet s klasickou sekačkou, ale především lidem, kteří by starost o svou zahradu už jinak nezvládali. Velká zahrada znamená velké množství kroků navíc v kombinaci s odnášením plného koše trávy. Se zahradním traktůrkem takové práce odpadají a vše je jednodušší. Kromě toho jeho řízení zvládne naprosto každý.