Co pořídit před příchodem kočky do bytu

Jestli přemýšlíte, že si pořídíte svou vlastní malou šelmu (nebo jste si ji už vybrali a jen netrpělivě očekáváte její příchod domů), určitě byste měli vědět, co vše je potřeba, než zvířátko přinesete do nového domova. Přiznejme si upřímně, pro kočku domácí bude byt, ve kterém bude žít, jediné místo, které pravděpodobně za celý svůj život pozná, proto by měl vyhovovat všem jejím podmínkám a hlavně by se v něm měla cítit dobře, a to hned od začátku.

Důležité je zázemí

Než si svůj vysněný uzlíček radosti přinesete domů, měli byste určitě pořídit pár nezbytností. Některé věci se dají přikoupit později, ale ze začátku byste určitě měli mít připravenou přepravku, ve které si koťátko domů povezete. Nemyslete si, že se jedná jen o jednorázovou záležitost, se svým drobečkem budete často jezdit na veterinu (ať už jen kvůli očkování, tak také v případě jakýchkoliv chorob), přepravka se tedy bude hodit.

Když kočičku poprvé vypustíte v bytě nebo domě, měli byste ji nechat, ať si prostory prozkoumá sama. Měla by si tedy sama najít záchod, ve kterém bude vykonávat potřebu. Ten by měl být umístěn někde na klidném místě, kde nebude tolik rušena, nejlépe by měl být uzavřený, ať má soukromí. Do záchodu patří samozřejmě podestýlka ve formě kočkolitu, ten můžete koupit v jakémkoliv supermarketu. Nelekněte se, pokud se kočičce nebude do záchodu chtít hned jít, může mít problém s vybraným kočkolitem. Vyzkoušejte tedy několik druhů, než si zvykne a určí si, který je pro ni nejlepší.

Jídlo a voda je základ

Samozřejmostí jsou misky na potravu a na vodu. Na ty byste neměli vůbec zapomínat, měly by být naplněny ještě před tím, než si kočička na místo zvykne, aby hned ze začátku věděla, na kterém místě se dané potřeby nacházejí. Misky by neměly být z plastu, protože z něj se můžou kousky uvolňovat a zvíře by je tak mohlo pozřít. Do misek byste měli pořizovat kvalitní granule, masové kapsičky nebo syrové maso (delikatesou jsou zvířecí vnitřnosti, i když chápeme, že někomu se s nimi nechce manipulovat). Voda by také neměla být někde u stěny, kočičky rády vodu pijí na otevřených místech. Protože mají také rády tekoucí vodu, určitě byste mohli zapřemýšlet nad takzvanou fontánou, ve které voda pravidelně cirkuluje. Chápeme, že všechny tyto záležitosti nejsou nejlevnější záležitostí, ale pokud jste se opravdu pro pořízení mazlíčka rozhodli, nemělo by vás nic omezovat. A pokud náhodou nevyjdete s penězi, je pro vás připravena půjčka bez registru, která ty největší nákupy pomůže vyřešit. Taková rychlá půjčka vás zbaví starostí o finance, případně si můžete zřídit i kontokorent, abyste při nečekaných výdajích před výplatou mohli čerpat beze strachu.

Šelma v obýváku

Kočky jsou aktivní zvířata, která potřebují spoustu pohybu, ale také pohodlné místo na odpočinek.

  • Nejdoporučovanějším prvkem do bytu je v takovém případě škrabadlo, které pomůže kočičce brousit drápky, vy je tedy poté nebudete muset stříhat.
  • Pokud navíc pořídíte nějaké větší, bude na něm moci šplhat, což jí nasimuluje strom, po kterých kočky venku často dovádějí.
  • Když nebudete doma, zabaví určitě i hračky, ať už plyšové nebo z jiného materiálu. Kočička je bude vyhazovat do vzduchu nebo je bude honit, v každém případě se nebude nudit.
  • Pokud si pořídíte dlouhosrstou variantu kočky, měli byste pořídit i hřeben, kterým jí budete vyčesávat chloupky, aby měla srst stále krásnou a třpytivou.