Proč jsou venkovní rolety nejlepší možností stínění?

V současné době by si jen málokdo dokázal představit bydlení bez stínění v oknech. Hned prvním důvodem je ochrana před ostrým sluncem. Dalším důvodem je zajisté soukromí, každý je rád, když ví, že na něj není z venku vidět. Jaké jsou ovšem další výhody? Běžné rolety a žaluzie příliš dalších výhod nemají, venkovní rolety však ano. Jejich popularita výrazně roste, protože přinášejí mnohem více než jen soukromí a stínění.

Výhody venkovních rolet

Běžné žaluzie a rolety jsou umístěny z vnitřní části okna, venkovní rolety jsou naopak v exteriéru, v interiéru vám tedy neubírají žádné místo. Dokáží vám přinést stínění, soukromí a navíc výborné izolační schopnosti. V zimě zajistí větší tepelnou izolaci, takže bude docházet k menším tepelným ztrátám. V létě se zase stanou ochranou před horkem, zabrání teplu, aby proniklo do interiéru a vy si tak budete doma užívat příjemné klima. Jde rovněž o zvukovou izolaci, s venkovními roletami se k vám dostane menší množství venkovního hluku a užijete si klidnější spánek. Další výhoda spočívá ve zvýšené bezpečnosti. Když potenciální zloděj uvidí zatažené venkovní rolety, bude to pro něj představovat výraznou překážku a hned si rozmyslí, jestli si má vybrat zrovna váš dům jako cíl. Okna budou chráněna i proti povětrnostním vlivům, což prodlouží jejich životnost. Venkovní rolety navíc vypadají velmi moderně a jsou chloubou každého domu.

Kde venkovní rolety vybírat?

Nejlepším místem pro výběr je specializovaný internetový obchod se stíněním Nove-zaluzie.cz. Nabízí se vám jak přiznané, tak i skryté venkovní žaluzie. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jelikož je možné montovat venkovní žaluzie v různých fázích stavby, je vhodné se rozmyslet, jaký typ si vyberete. Pokud máte již hotový dům, jsou pro vás vhodné přiznané žaluzie, u kterých bude viditelný venkovní box. Když je však dům ve fázi hrubé stavby, je vhodné zvolit skryté žaluzie. Jde o rolety do překladu, u kterých není žádný box vidět. Venkovní rolety si můžete dokonce vybrat i ke střešním oknům, kde se stanou i skvělou ochranou před krupobitím a zmírní se i hluk od deště. Inspirujte se výběrem obchodu, najdete zde i všechny potřebné informace, které potřebujete o venkovních roletách vědět.