Připravte svůj dům na jaro

Konečně je za námi tuhá zima. Letošní rok se jistě se zimním obdobím zapíše do dějin, protože rekordy se lámaly snad denně. Teploty sahaly až pod mínus třicet stupňů Celsia, což už hraničilo s opravdovými extrémy. Lidem umrzaly vlasy i ve chvíli, kdy měli na hlavě svou oblíbenou čepici, která jim dokonce chránila nejen hlavu, ale i uši a částečně i krk. Huňatá šála byla letos podmínkou stejně tak, jako opravdu teplé zimní bundy a funkční prádlo, jež muselo být opravdu kvalitní, protože jinak dostatečně nezahřálo. V domě svou roli hrál jistě i krb, který zahřeje a je také i skvělým módním trendem v oblasti bydlení.

Ale konečně je těmto velmi chladným dnům konec, což opravdu špatně berou především milovníci zimních sportů, jež si do poslední chvíle užívají posledních volných dní na oblíbených sjezdovkách. Nějaký poprašek sněhově bílé nadílky přeci jen v lyžařských areálech zbývá, proč si ho tedy náležitě neužít. Samozřejmě už to není, co to bylo. Oteplování v posledních dnech zaznamenalo velké odlehčení, co se týče oblečení. Teplé kozačky i huňaté kabáty mohly konečně do šatníku, kde mohly ulehnout k celoročnímu spánku. Vytahují se opět lehčí bundy, tenisky a oblíbená trička s krátkým rukávem.

Jak v šatníku, tak i v domě či na naší zahradě pozorujeme konečně probouzející se přírodu. S příchodem jara jsou spojeny vyšší teploty i vykukující sluníčko, které o sobě také dává dostatečně znát. Než ale plnohodnotně vykoukne, je zapotřebí, abyste nejen své bydlení, ale i zahradu dostatečně připravili na nadcházející jarní sezonu. Musíte dobře okypřit půdu, aby byla připravena na první jarní sázení. Dále musíte zkontrolovat veškerou svou zahradní techniku, protože se jistě nechcete dostat do situace, kdy budete chtít posekat už velmi vysokou trávu a sekačka vám selže hned po prvním pokusu nastartovat. S předešlou kontrolou se takové situaci samozřejmě vyhnete.

Nejen tipy na to, jak připravit svou zahradu na jaro, ale také i nejnovější trendy v oblasti bydlení vám přináší nový internetový magazín dnesnibydleni.cz