Přemýšlíte, že do své domácnosti pořídíte výdejník barelové vody?

Výdejníky vody z barelů už dávno nejsou jen součástí kancelářských a komerčních budov. V posledních letech se stále častěji objevují také v českých domácnostech – bytech i rodinných domech. Také přemýšlíte o tom, že byste si do své domácnosti pořídili výdejník na barelovou vodu, abyste nemuseli kupovat vodu v PET lahvích, ani pít vodu z vodovodního řádu, která není často chutná? Jak vybírat a čeho se držet?

Základem je kvalitní a elegantní stroj

Ze všeho nejdůležitější je vybrat kvalitní automat na vodu. Na rozdíl od automatů do komerčních prostor, by měly být automaty do domácností více zaměřeny na elegantní design. Nesmí se stát trnem v oku dané místnosti, ale naopak její dominantou a elegantním prvkem. Rozhodně se vyplatí vybírat výdejník vody od kvalitní a prověřené společnosti. Ty nabízí mnoho variant strojů, které se hodí do různých domácností.

dnesnibydleni.cz_w-system_cz_01

Co by měl umět výdejník vody?

U výdejníků vody jsou velmi důležité i jejich funkce. Stroje by neměly sloužit jen jako čerpadlo, které vodu načepuje, když je potřeba. K základním funkcím by mělo patřit i chlazení vody a ohřev. V létě se tak můžete osvěžit sklenkou chladné vody a v zimě naopak během pár vteřin připravit horký čaj. Kvalitní výdejníky vody mohou připravit vodu v rozmezí od 6°C do 90°C. Nejnovějším produktem na trhu je například sodobar, který dokáže z čisté barelové vody připravit perlivou sodovku.

Kvalitní služby dodavatele

K výdejníku vody je také zapotřebí, aby vám jeho dodavatel nabídl i profesionální služby. Jak mají takové služby vypadat, to si představíme na konkrétním příkladu u firmy Watercooler System s.r.o., specialisty na dodávku výdejníků Aquamat. Firma nabízí svým zákazníkům kromě široké nabídky přístrojů také jejich kompletní servis. Nemusí stroje jen prodávat, ale také je pronajímat, a to bez množstevních závazků odběru barelů. Nabízená barelová voda by měla být přírodní a čistá, bez chemických úprav. Jednání s firmou musí být vždy rychlé a efektivní.

Zejména majitelé rodinných domů také často využívají vodu z vlastních zdrojů – hloubkových vrtů nebo studní. Zde jsou ale velká rizika. Více o tématu využití vody z vlastních zdrojů čtěte ZDE.