Patrové postele a palandy firmy Caster Design

Ovšem designéři přicházejí s novinkami u patrových postelí, určených i pro dospělé. Důvodem je snaha o maximální využití prostor zejména v malých bytech, garsonkách apd. Na tento typ nábytku se zaměřila také společnost Caster CZ, a to již v r. 1999. Dodává na trh s nábytkem originální a účelné kusy nábytku, mezi kterými dominují patrové postele a patra na spaní, ale i další úsporné druhy nábytku, jako jsou vystavěné skříně. Ty se vyznačují efektivním využitím velkého úložného prostoru, a tím, že nezabírají v bytě tolik místa jako klasické skříně.

Palandy k modernímu bydlení patří

Patrové postele patří k modernímu bydlení, a proto se firma Caster CZ věnuje tomuto sortimentu s největší důkladností a citem pro estetické řešení obytného prostoru a spánkové zóny. Novinkou jsou patrové postele s ocelovou konstrukcí a ukotvením v nosné zdi. Přispívají nejen k racionální úspoře místa v bytě, ale také k vytvoření ideálního pocitu soukromí a příjemné relaxace. Prostor pod vysutým lůžkem je osvětlen bodovkami v podhledu lůžka, takže toto místo lze využít pro pohodlné křeslo ke čtení nebo k umístění pracovního stolu s počítačem apd. Zejména v panelových bytech, kde je dostatečná výška stropů, jsou tyto patrové postele ideálním řešením a navíc lze použít i variantu stropního zavěšení.

Nápaditá a efektní jsou vestavěná patrová lůžka, nebo varianta s úložným prostorem, kam lze přes den uschovat přikrývky, povlečení a další věci.

vysoké dvojlůžko stropní

Pro dětské nebo studentské pokoje je určena novinka v podobě paland do tvaru „L“, nebo „za sebou“. Kombinováním s dalšími prvky lze vytvářet oddělené zóny pro učení, hraní a spaní. Vestavěná patrová lůžka ve tvaru L umožňují i atypické úpravy a vytvářet i troj, nebo čtyřlůžka.