Práce na domě jedině se zdravým zrakem

Sundavat brýle zejména při vyšším počtu dioptrií se rovněž nedoporučuje, neboť zejména při práci v domě je nutný dobrý zrak. Se zaprášenými nebo orosenými brýlemi si člověk může snadno přivodit úraz, zrovna tak bez nich, pokud člověk špatně vidí. Neustále brýle sundavat z očí a čistit je jednak nepohodlné, a jednak může dojít k poškrábání skel, když je člověk například při zednických pracech neustále ušpiněn.

Oční klinika

Ze všech těchto důvodů je nejlepší radou zbavit se oční vady natolik, aby se i špatně vidící člověk obešel i při práci na domě bez brýlí. Jednou z metod, která vás navždy zbaví problémů s brýlemi, je laserová operace očí. Špičkou v tomto oboru je oční klinika ZIRIS. Jedná se o oční centrum, které vzniklo rozšířením očního oddělení nemocnice ve Vsetíně. K laserové operaci očí se zde používá nejmodernější laser 6D Schwind Amaris 750S.

AMARIS-750S_Particle-Aspiration-System-600x398

Zákrok je bezbolestný, trvá několik sekund, což je vzhledem ke všem problémům s brýlemi, kterých se po této operaci zbavíte, naprostý zázrak. Laserová operace očí je velice šetrný způsob, kterým se naprosto spolehlivě odstraňují téměř jakékoliv oční vady. Již po několika minutách po zákroku, pacient vidí ostře, záhy se může opět zapojit do normálního běžného života a navždy se zbaví nutnosti používat brýle nebo kontaktní čočky. Tato představa je například pro práce na domě bez brýlí velkým motivem.

Vetchozrakost

2618400441_b7f33b9ede_oOční klinika ZIRIS léčí také vetchozrakost, neboli presbyopii. Tato porucha se objevuje již po čtyřicátém roce věku, kdy čočka postupně ztrácí svou pružnost, což se projevuje neostrým viděním nablízko. Postiženému to vadí při čtení, sledování televize nebo při různých drobných pracech na domě.

Metoda PresbyMax je laserová korekce zraku, při které se do oka neimplantuje nitrooční čočka, ale laserem se přímo na rohovce vytvoří multifokální profil. Je možné upravit vidění na dálku i obnovit schopnost číst a pracovat bez brýlí. Spoustu potřebných informací jak o této metodě, tak o dalších problémech se zrakem, přináší magazín o zraku.