Osvěžovače provoní atmosféru v domě

V interiéru vůně odstraní zápach, který se po místnostech šíří pomocí par, které jsou jistě nežádoucí. Jedním takovým příkladem je vaření. Všechno jídlo, které se vaří nám jistě nevoní. Příkladem je např. vaření květáku, který se svou specifickou vůní line bytem. Je čas na osvěžovač vzduchu, který v interiéru nastolí příjemnou nevtíravou vůni a oslní tak vaše čichové buňky.

Jinak řečeno jsou osvěžovače interiéru také bytovými parfémy, které mají spoustu využití. Používají se nejen k odstranění zápachu, ale i k navození atmosféry, kterou zrovna potřebujete. Mnoho vůní tak dokáže zničit i bakterie v jejich okolí. Vzduch kolem vás bude v bytě čistý a svěží. Umocněte styl bydlení a použijte k tomu nadčasové a originální bytové parfémy. Je jich celá řada, stačí si jen vybrat ten správný pro podtržení síly okamžiku.

 

Interiérové doplňky, které jsou nezbytností moderních domácností

Pokud nechcete, aby bylo vaše bydlení považováno za fádní, doplňte váš nábytek o další dekoraci, která je velmi atraktivní a stoupá na popularitě. Aromalampy se tak dostávají do pozadí a o slovo se hlásí nové modernější produkty, které vypadají svěže.

 

Moderní voňavé designové dekorace

Jedním takovým příkladem jsou aromadifúzery, které v sobě snoubí eleganci a krásu. Bambusové nebo ratanové tyčinky, pomocí nichž se uvolňuje vůně do prostoru, jsou umístěny v nádobce připomínající vázu. Difúzery jsou tak ideálním řešením i na zimu, kdy si řezané květy ve váze nemůžeme dovolit každý den koupit a naše zahrada je již schovaná před případnými mrazíky.
Tvar a nepřeberný design aromadifúzerů je netradiční. Skleněné lahvičky, které jsou úkrytem pro tyčinky jsou velmi působivé a vydrží vonět v řádech několika měsíců. Uzavřeny jsou zátkou, která vlastní otvor do kterého si umístíte tolik tyčinek, kolik jen budete chtít. Tím se mění intenzita vůně, která tak může být slabší nebo naopak silnější.

 

Základem kouzla pro vytvoření vůně jsou přírodní vonné esence, podobně jako u dalšího typu osvěžovače – katalytické lampy. Likvidují zápach a bakterie, to je známý fakt již z dob minulých. Jsou obohaceny o nové funkce, které jim propůjčují vlastnosti provonět byt. Báze přírodních éterických olejů zajišťuje svěžest přírody v jediném okamžiku. Jejich vůně je nedráždivá a neunaví vás. Funguje na principu hoření. V horní části je malý kamínek, který zaručí zážeh. Kahánek přestane hořet hned, jak se začne vůně uvolňovat do okolí. Nenechávejte je hořet bez dozoru.

Domácnost lze provonět i textilními voňavými sáčky, které jsou dnes v prodeji ve spoustě barev a náplní vůní. Citrusové plody osvěží vzduch a vy tak v kanceláři budete v lepší kondici. Novinkou jsou i navoněné kameny, které mohou na komodě nebo kdekoliv jinde sloužit jako dekorační prvek, který voní.

Klasika je také vítaná

Pokud dáváte přednost klasice nepohrdnete ani osvěžovačem vzduchu do zásuvky, který je v dnešní době nabízen v tolika vůních, že nebudete vědět, kterou dříve. Existují i osvěžovače do ovzduší, které kolem vás rychle a snadno vytvoří závoj vůně, který je na výběr také z mnoha variací. Připomenout si tak můžete kouzlo léta s mořskou vůní a korálového oceánu nebo vůni mystické vanilky, aj.

Různé vůně jsou odlišné svými účinky

Vaší oblíbenou vůni si tak užijete při relaxaci a k uvolnění. Vůně vám pozvednou i náladu. Záleží na vás, jestli je chcete využít ke zlepšení mysli nebo za uklidňujícím účinkem. Podle toho si vybírejte vůně. Levandule, cedr a zelený čaj jsou balzámem na vaše nervy, zatímco amber, mech a koření slouží i jako afrodiziakum.