Ochrana chalupy pomocí fotopasti

Vlastníte chalupu kam jezdíte pouze o víkendu, a máte strach, že Vás navštíví zloděj, který Vám odcizí vybavení v podobě sekačky, drahého nářadí nebo elektroniky, kterou máte na chalupě? S fotopastí strach mít nemusíte.

Místo drahého pořizování kamerového systému, drahé instalace a nastavení je levnější pořízení fotopasti, která bude chránit Váš majetek stejně dobře, jako kamerový systém, s tím rozdílem, že cena bude daleko nižší.

Fotopast je aktivována spuštěním PIR čidla a to v okamžiku, kdy je zaznamenán pohyb člověka nebo zvířete (tepelný pohyb) v zorném poli snímače. Čidlo fotopasti nepracuje pouze na základě záznamu pohybu, ale i základě teplotních změn. Fotopast je ideálním pomocníkem pro mapování pohybu zvěře a také skvělým nástrojem pro zabezpečení objektů.

Proč nechtít kamerový systém

Každého kdo chce chránit svůj majetek ať už na chalupě, nebo jinde napadne pořízení kamerového systému, ale existuje daleko snadnější a levnější způsob a tím je právě pořízení fotopasti. Jaké má kamerový systém nevýhody oproti fotopasti?

  • Vysoká pořizovací cena
  • Nutnost odborné instalace a nastavení
  • Nutnost propojení kabely
  • Externí monitor/PC na který je systém napojený
  • Napájení ze sítě
  • Nemožnost snadného změnění umístění

Dalo by se vyjmenovat dalších X bodů, které nahrávají spíše fotopastem než kamerovým systémům, tohle jsou však ty nejdůležitější. Hlavní výhoda fotopastí je zejména jejich pořizovací cena a možnost si vše nastavit svépomoci během pár minut.

Pokud tedy přemýšlíte o ochraně majetku, zkuste si dohledat více informací o fotopastech a zhodnotit, jestli právě fotopast nebude tím pravým nástrojem pro ochranu majetku, který hledáte.