Obkladové materiály

Bavlněná omítka

Materiál je složen z rostlinných produktů, bavlny, celulózy a minerálů, obarvený je přírodními vlákny. Zvláštní vláknitá struktura je pružná i prodyšná. Vhodná je na místa, kde dochází k praskání stěn. Omítka má i schopnost tlumit zvuk zvenčí a má vysokou tepelně-izolační schopnost. Vysoká absorpční a resorpční struktura povrchu zajišťuje stálou vlhkost vzduchu, což je příznivé hlavně pro astmatiky.

Zrcadlo

Při nápadité instalaci dokáže zrcadlo místnost neobvykle opticky zvětšit. Například při jeho umístění na čelní stěnu prostor prohloubí a místnost prodlouží. Na boční stěně zase prostor rozšíří. Zrcadlo umístěné do úzké chodby vytvoří dojem, že se tudy dá snadno projít. Při správném nasvícení stropním nebo bočním osvětlovacím tělesem odráží zrcadlo světlo na protější stěnu. Podobně je možné pustit do bytu více denního světla.

Obkladové panely

Díky velké barevné škále umožňují nekonečné množství výtvarných řešení. Lamely jsou vyráběny s přírodním, dýhovaným i umělým povrchem. Často se kombinuje dřevina s barevnou plochou. Panely povrchově upravené fólií jsou vhodné i do vlhkého prostředí koupelen. Pokud se pod ně nainstaluje vhodný izolant, jsou obkladové panely vhodné všude tam, kde je nutné odhlučnění či zateplení.

Kovolaminát

Používá se k obkladu stěn, barových pultů i nábytkových dveří. Na první pohled je nerozeznatelný od různých druhů plechů. V současnosti je velice módní a všestranně použitelný, i když cena je vyšší než u jiných materiálů.

Skleněné tvárnice

Dnešní výrobky mají široké uplatnění, včetně horizontálního použití. Tvárnice mají např. protiskluzový dezén. Při použití na stěnách umožňují prostup přirozeného světla. Mají vysokou protipožární a mechanickou odolnost. Při montáži se může použít suché zdění pomocí dřevěné či hliníkové konstrukce.

Lakobel

Je to druh skla, který je z jedné strany potažen barevnou fólií a nabízen je cca ve dvaceti barevných variantách. Nejčastější uplatnění nachází u výplní posuvných dveří u vestavěných skříní.