Podlahová krytina marmoleum

Kvalitní přírodní pigmenty jsou zárukou barevné stálosti. Marmoleum click navíc snadno dosahuje pokojové teploty, nestudí, takže přináší pocit tepla a útulnosti.

Marmoleum se hodí do kuchyně, ale i do obývacího nebo dětského pokoje, do ložnice i pracovny. Je to prostě optimální řešení pro podlahu v každém prostoru. Navíc díky možnosti kombinací a snadné pokládce si můžete vytvořit podlahu podle svých představ a vkusu.

Marmoleum, jehož tloušťka je mezi 2-3 mm, je vyrobeno z přírodních a obnovitelných materiálů šetřících ekologii. Na konci jeho životnosti odhadované na 30-50 let ji tedy můžete jednoduše a bez obav spálit nebo použít na kompost, kde se bez problémů rozloží.

Použitými materiály při výrobě marmolea jsou lněný olej, borovicová pryskyřice, vápenec a dřevitá moučka, která má výborné schopnosti vázat na sebe přírodní pigmenty.

Díky této vlastnosti existuje pestrá škála různobarevného marmolea. Krytinu lze zakoupit v roli nebo v jednotlivých čtvercích. Můžete pak podle své fantazie vytvářet různé obrazce nebo kombinovat různé barvy.

Marmoleum je díky svým bakteriostatickým vlastnostem vhodné i pro alergiky. Plusem je i jeho jednoduchá údržba, neboť při menším úklidu stačí pouze prachový mop.

Menším problémem může být vytváření rýh při používání kolečkových židlí v kancelářích. Ovšem do jiných místností je marmoleum ideální podlahovou krytinou nejen svými skvělými vlastnostmi, ale i příznivou cenou. Metr čtvereční lze sehnat od 600 do 1500 Kč.

Záleží na výrobci, na barvě a na tom, zda kupujete krytinu v roli či ve čtvercích. V ceně 720 Kč můžete vybírat například mezi druhy Raspberry, Caribbean, Pineapple, Silver birch, Camel, Sahara a celou řadou dalších. Například Podlahové studio Koberce M Brno nabízí marmoleum včetně profesionální pokládky. Rovněž v Praze, Olomouci a dalších městech najdete prodejny s marmoleem za výhodné ceny.