Nudí vás vaše koupelna?

Máte pocit, že vaše koupelna vypadá stále jako obyčejná koupelna? A nenapadlo vás, že by za tím mohly být ty všudypřítomné obklady? Neuvažovali jste o změně? A co je tak nepoužívat vůbec? Že si to neumíte představit?

Dnešní možnosti vám to však dovolují, takže nemusíte mít žádné obavy. Stále dokonalejší a kvalitnější nátěrové hmoty totiž umožňují vynechat v koupelně klasické obklady a stěny vymalovat jen barvou, tak jak to děláte v ostatních místnostech. Samozřejmě, že musíte respektovat určitá specifika tohoto prostoru, jakým jsou hlavně zvýšená vlhkost i teplota a zároveň nižší cirkulace vzduchu.

Z těchto důvodů proto doporučujeme zvolit některé z dostupných omyvatelných interiérových nátěrů. Na trhu jich je dostatek. Vyrábějí se v matné i pololesklé verzi a jejich výsledných odstínů jsou doslova tisíce, takže vaší fantazii se téměř žádné meze nekladou.

Při přemýšlení, zda vymalovat koupelnu, je však dobré si uvědomit, že omyvatelné neznamená drhnutelné! Povrch se dá maximálně opatrně utírat vlhkým hadrem. Běžnému prostředí a potřebám vyžadovaným pro koupelnu však bez problémů odolá.

Aby toho nebylo málo, nepřicházejí výrobci jen s nejrůznějšími barvami, ale i s rozličnými povrchy a texturami. Jestli vás nudí hladké stěny, můžete si například zvolit takzvaný systém sklovláknitých tapet, tedy nátěr imitující plastický dekor, na jehož povrchu najdete textury od jemnějších struktur až po výraznější vystupující vzory.

Je ovšem důležité říct, že navzdory jejich voděodolnosti se všechny vyznačují vysokou paropropustností a jsou i velmi přilnavé, takže nehrozí, že se začnou po pár dnech odlupovat.

Pokud si pamatujete na omyvatelné nátěry jako na vybledlé, mdlé barvy z nemocnic, tak se nenechte zmást. Dnešní nabídka je však tak široká, že si můžete zvolit barvy, které jsou syté a vyhovují vašim nárokům.