Nápojové sklo – zbavte se starých skleniček

Sklenky pro každou příležitost

V domácnosti byste měli být připraveni na vše. Natočit si do rovné úzké sklenky vodu či nalít mléko, ale zrovna tak umět servírovat i mnohem elegantněji (vysoké šampusky nebo skleničky na nožičkách, záleží na druhu pití). Každé tekutině tak sluší jiný tvar, materiál a provedení. Bublinky šampusu jednoznačně vyniknou ve vysoké sklence na nožičce, než třeba ve skleničce nižší klasického provedení. Tančící brusinky v šampaňském si tak užijete mnohem více.

Otevřené versus uzavřenější hrdlo

Vysoké rovné skleničky se hodí pro podávání koktejlů, které se pijí brčkem. Je potřeba využít délky skleničky adekvátně k brčku, aby se nám pohodlně pilo. Silné dno a sklo je vhodnější pro pití destilátů a likérů. Typická „whiskovka“ by tak ve vaší kuchyňské lince také neměla chybět. Nejlepší jsou sady pro šest lidí, abyste vždy měli při ruce různé druhy skla. Martini sklo s otevřeným hrdlem pěkně rozvine vůni drinku po celé místnosti. Uzavřené hrdlo je tak možné využít k degustaci vín. I doma můžete mít karafu, která umocní atmosféru „vinného sklípku“ u vás doma.

Hra stínů a světel

Průhledné neonové skleničky, které umožní vidět do útrob sklenky z různých úhlů s nepřebernými barvami, jsou velice žádané. Paprsky světel z vašeho osvětleného baru se tak opírají do skla a vytváří z něj jedinečnou kompozici. Lámající se paprsky tak mění charakter celé skleničky. Novinkou jsou i sklenice s vlastním nasvětlením. Nyní už máte dobře nakročeno ke změně, která vám přinese i ve vašem okolí úspěch a úplně jiný rozměr.