Na co se zaměřit při zařizování koupelny

Koupelna je středobodem každé domácnosti a navštěvujeme ji rovnou několikrát během dne. A tak je klíčové, abychom ji měli zařízenou dle vlastní spokojenosti a dle vlastních požadavků. Na co konkrétně se zaměřit a kdy do hry vstupuje LED zrcadlo, které dnes patří k nejpopulárnějším koupelnovým trendům?

Vana nebo sprcha?

Mezi vůbec nejvíce klíčové prvky při zařizování koupelny patří především rozhodnutí, jestli zainvestujete do vany nebo do sprchy. Zohledňujeme především rozměry místnosti, které nám nejvíce pomůžou. Pakliže je koupelna menší, musíme se rozhodnout mezi sprchovým koutem a vanou. Jestliže se nám nabízí prostory větší, nemusíme přemýšlet nad jednou nebo druhou volbou, ale automaticky saháme po obou řešeních.

Co se týče konkrétní podoby sprchy nebo vany, pamatujeme dále na naše osobní preference. Chcete mít stoličku ve sprše nebo potřebujete mít řešení bezbariérové, protože ve vaší domácnosti žije handicapovaný?

S WC nebo bez WC?

Než začnete aktivně řešit LED zrcadla a umyvadla, je zapotřebí ještě vyřešit toaletu. Potřebujete mít toaletu společně v jedné místnosti se sprchou nebo vanou, či vám domácnost umožňuje mít tato řešení oddělená?

Samostatná koupelna a samostatná toaleta jsou samozřejmě do jisté míry výhodnější, pro menší bytové domácnosti je však reálnější spojená verze.

Zohledňujeme aktuální trendy

Pokud máme jasno v tom, jaké konkrétní vybavení (to nepostradatelné) bude součástí interiéru, můžeme se přesunout k trendům v koupelnách posledních let. Samotná umyvadla, stejně jako zrcadla, volíme však nejen dle aktuálního, ale i dle ostatního zařízení.

I v koupelnách se držíme jednoho, maximálně dvou stylů. Nechceme, aby interiér působil příliš kýčovitě. Jak už bylo zmíněno, tato místnost patří k vůbec nejnavštěvovanějším v domácnostech. Snažíme se, aby nám byla po chuti. A na to tomto pocitu se vybavení koupelny podílí.