Možná jste ani netušili, jaké uplatnění nachází beton v zahradě

Že se beton nehodí do zahrady? Jste na omylu. Má celou řadu výhod – je pevný, trvanlivý, nehořlavý, odolný vůči vodě. A to jsou jen některé z vlastností, kterými se tento materiál vyznačuje. Využít se dá nejen jako základ pro stavbu různých konstrukcí nebo při zpevnění svahů.

Chodníky a cesty

Velice často nacházíme v zahradách dlažbu z betonu. Lze sáhnout do nabídky hladkých desek či dlaždice s různými druhy povrchových úprav. Důležitý je protiskluzný povrch, který nabízí například broušená dlažba. Dlažba zámková je zase vhodná do míst, kde je větší zátěž.

Chodník vám olemují betonové obrubníky či palisády. Navíc zabrání odplavování půdy během prudších dešťů

Zahradní nábytek

Chystáte se vytvořit nezničitelné posezení? Volte beton. Jeho výhodou je to, že může stát na venkovní ploše celoročně a nemusíte pro něj hledat uskladnění. Že je tvrdý, to vůbec nevadí. Postačí jej doplnit vhodným polstrováním.

Z betonu můžete vyrobit i méně tradiční tvary a vaše posezení získá originální vzhled.

Terásky a zídky

Potřebujete oddělit posezení od trávníku či užitkové části zahrady? Není nic jednodušších, než zbudovat ozdobnou zídku, na níž můžete umístit třeba květináč či zahradní dekorace.

 

Zatravňovací dlaždice

Chystáte se vytvořit na zahradě či u domu větší zpevněnou plochu, například pro parkování auta? Nechcete však použít souvislou betonovou plochu. Není snazší řešení, než betonové zatravňovcí dlaždice.

Tvárnice do svahu

Tento druh tvárnic lze využít především na pozemku, který není dokonale rovný. Pomohou vám překonat různé terénní nerovnosti. Jsou ideálním pomocníkem v místech, kde hrozí sesuvy půdy. Své využití však mají i na rovné ploše a to především jako okrasné zídky a dělící stěny. Vzhledem k tomu, že jsou duté, snadno je osázíte a vytvoříte si tak netradiční zahradní dekoraci.