Experimenty s barevným interiérem vás určitě překvapí

Omrzela vás stará dobrá klasika v bílém, chtěli byste změnu a uvažujete o oživení vašeho interiéru barvami? A co třeba takto:

Půvab babího léta

Hřejivé barvy konce léta a začátku podzimu umí vyčarovat v interiéru příjemnou atmosféru. Určitě vás nadchnou měděné odstíny, tlumená červená nebo žlutě okrová.

Pokud nechcete měnit barvu zdí, můžete si atmosféru přivolat i některými bytovými doplňky.

Může to být třeba praktický sedací puf v červené barvě, žakárový povlak na polštář v barvě slunečních paprsků nebo třeba přehoz na pohovku v hřejivých odstínech brandy.

Vyměnit můžete i osvětlení místnosti – klasickou lampu nahraďte měděnou, která bude vrhat podzimní barevné světlo.

Fialové tajemno

Fialová barva v interiéru je nadčasová a šik. Pokud s ní budete v interiéru zacházet opatrně, dodá vašemu domovu eleganci a nezměnitelný styl.

S fialovou barvou je potřeba zacházet opatrně, pokud jí bude nadbytek, mohla by rušit. Elegantně bude vypadat v kombinaci s bílou a černou. Pokud chcete vzhled neotřelý čí extravagantní, kombinujte se žlutou nebo oranžovou.

Velice moderně bude působit fialová v kombinaci se žlutou a blankytně modrou.

Fialový solitér vytvoří křeslo v neutrálním prostředí (bílá či světle šedá barva).

Styl boho

To je útulný a barevný interiér probouzející kreativitu, je nespoutaný a rozevlátý. Veškerý prostor vyplňují barvené a zajímavé předměty. Základ tvoří teplé zemité tóny, které doplňují odstíny sytých barev – fuchsiová, petrolejová, tmavě fialková, rubínová nebo žlutá.

Všechno paří všude – koberce nejen na podlahu, ale i na stěny, polštářky nejen na gauč, ale i na zem. Chybět samozřejmě nesmí velké množství živých rostlin.

Co všechno lze pro tento styl využít:

  • jakékoli pestrobarevné doplňky vyrobené především z přírodních materiálů (vlna, juta, len) – koberce a koberečky, deky a plédy s třásněmi, taburetky a polštářky na sezení

  • doplňky z proutí

  • nábytek ze dřeva s patinou či ve vintage stylu

  • etno prvky především s orientálními motivy