Mikroabrazivní tryskání: Špičkové stroje vyčistí fasádu i jiné povrchy

Pohled na špinavou fasádu není příjemný. Ať už jde o organismy v podobě plísní, mechů či lišejníků, atmosférické nečistoty nebo kombinaci obojího, fasáda je vizitkou domu a měla by působit dobrým dojmem. Ale co když nepomůže voda a běžné čisticí prostředky? Nezbude, než se obrátit na odborníky, kteří mají k dispozici špičkovou techniku.

Společnost AXIOM REAL čistí fasády více než 15 let. Technici se v problematice hluboce orientují a vědí, že nešetrný a neodborný zásah může způsobit poškození a narušení izolačních vlastností. Proto záleží na volbě vhodných přípravků, prostředků a postupů.

Od historických památek až po graffiti

Zatímco některé nečistoty povolí i při čištění parními a vysokotlakými přístroji, na jiné je dostatečně efektivní jen tryskání pískem – tzv. pískování. AXIOM REAL používá německé systémy Torbo, které nachází uplatnění také při čištění jiných povrchů, sanaci zdiva, přípravě povrchů před nanesením barvy, pískování památek a v neposlední řadě tryskání ocelových konstrukcí.

Pískovací systémy Torbo nachází uplatnění také v souvislosti s odstraněním graffiti. Pokud se na vašem majetku vyřádil vandal, AXIOM REAL ho vrátí do původního stavu.

Systémy Torbo nejsou závislé na připojení k elektrické síti a zdroji vody. Umožňují mobilní pískování i na hůře dostupných místech i v interiérech, kde se používají pro čištění podlah, schodišť, stropů a sklepů.

Vyčištěním péče o fasádu nekončí

Rozhodnete-li se pro čištění fasády pod taktovkou AXIOM REAL, nebudete litovat. Prvním krokem je kontaktování technika, který se dostaví na místo a provede analýzu. Vysvětlí vám vhodný postup čištění a domluví se na konkrétním termínu realizace. V případě potřeby provede vzorkové čištění na menší ploše.

Jakmile bude fasáda čistá, můžete ji nechat opatřit vhodně zvoleným ochranným nátěrem. Komplexní servis AXIOM REAL zahrnuje také hydrofobní, protiplísňové a antigrafftii nátěry. Další informace najdete na www.tryskani-piskovani-ars.cz.