Máte rádi vůni dřevěného nábytku?

Žádný materiál se nemůže vyrovnat dřevu. Jeho přírodní původ, struktura, vůně a schopnost navodit v interiéru pocit tepla a útulnosti, jsou nenahraditelné vlastnosti. Navíc je velký výběr dřevin, takže každý kus nábytku může být jednak originálem, a jednak lze různá dřeva kombinovat.

Nábytek z masivu

Masivní dřevo má v nábytkářství dlouholetou tradici. I v moderní době má masiv nábytek mnoho příznivců. Do každého bytu, ať už zařízeného moderně nebo ve starožitném stylu, lze nábytek z masivního dřeva doporučit. Ovšem vybrat si správný masivní nábytek do domácnosti není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Každý má jiné představy a také jiné priority, které od nábytku očekává. Většina lidí hledá takové masivní dřevo, které má jednak dlouhou životnost, a jednak působí i po dlouhých letech stále nově a moderně. Tyto předpoklady dokonale splňuje nábytek ze sheeshamu, ze kterého se vyrábějí stoly, křesla, židle, ale i zrcadla a jiné bytové doplňky.

Co je Sheesham?

Jedná se o exotickou dřevinu, která je známa spíše pod názvem palisandr. Tento název zná většina z nás v souvislosti s nátěrovými hmotami. A stejně krásně jako dřevo natřené lakem v podobě palisandru, vypadá i nábytek z palisandru, čili ze sheeshamu. Tato vzácná exotická dřevina pochází z opadavých stromů zvaných palisandr nebo také Sheesham. Tyto stromy rostou pouze v Brazílii, Indii a na Madagaskaru a vynikají dlouhověkostí. Jejich dřevo patří k nejvyhledávanějším pro výrobu luxusního nábytku. Nejznámější je indický palisandr rostoucí v Himalájských regionech, jako je Pandžáb nebo Západní Bengálsko, kde je k němu místní chovají až posvátnou úctu. Dřevo získané z palisandru se liší nejen kvalitou, ale spíše svou barevností.

Kvalitní nábytek za příznivou cenu

K výrobě jakéhokoliv nábytku se perfektně hodí akátové dřevo, které pochází z listnatého stromu zvaného Trnovník akát. K jeho vlastnostem patří rychlý růst a všestranná použitelnost akátového dřeva, od nábytku, přes zahradní náčiní až po sochařství. Akátové dřevo je velmi tvrdé, šedožluté až hnědé barvy, která stářím stromu pomalu tmavne. Má výrazné letokruhy a díky pórům jsou uspořádány do kruhu. Proto je akátové dřevo jedinečné pro výrobu stolů, konferenčních stolků i dalších doplňků, které jsou jako masiv nábytek ozdobou každého bytu.