Luxus pro vaši ložnici

Rozhodli jste se pro renovaci ložnice a rádi byste obnovili i ložní soupravy, případně přikrývky? Navštivte e-shop mikaton.cz a vybírejte z široké nabídky produktů.

Jaký druh povlečení zvoli

V současné době můžeme vybírat z široké nabídky různých druhů povlečení.  Oblíbenou klasikou je povlečení bavlněné, které je nejen pohodlné, ale i příjemné k pokožce, měkké a pružné a nabízí i dobrou prodyšnost a savost. Kromě toho je cenově dostupné. Nevýhodou tohoto druhu materiálu je, že se musí žehlit. Pohodlí nabízí také povlečení z bavlněného saténu. Tento druh materiálu je pevný a trvanlivý a některé typy mají i nežehlivou úpravu. Příze má na povrchu jemný lesk. Velmi luxusním druhem je pak saténové povlečení, které se vyrábí z polyesteru, které je chladivé a je vodné pro teplé letní období. Mezi další oblíbené materiály patří krep, flanel, mikrovlákno či jersey.

I prostěradlo hraje důležitou úlohu

Pokud chcete, aby váš spánek byl klidný a vy jste si během noci odpočinuli, je potřeba vybírat i kvalitní prostěradla. Vzhledem k tomu, že prostěradlo přichází do styku s naší pokožkou, je potřeba, aby bylo vyrobeno nejen z kvalitního, ale i příjemného druhu materiálu. I zde můžeme vybírat z široké nabídky různých druhů materiálů – froté, bavlna, jersey, satén nebo třeba mikrovlákno. Současným trendem jsou především prostěradla napínací. Snadno se umísťují na matraci, neshrnují se a drží tvar.

Na přikrývce záleží

Tytam jsou doby, kdy jsme spali pod přikrývkou z peří. V současné době se vyrábějí přikrývky z různých druhů materiálů. Velmi oblíbené je duté nebo karbonové vlákno. Karbonové vlákno je jemné, příjemné na dotek, má vysokou absorbční schopnost, je nemačkavé. Duté vlákno vyniká především vyšší hřejivostí. Je to materiál ideální pro alergiky, je lehké, neslehne se, nevytváří chuchvalce, neslepuje se a lze jej opakovaně prát.