Kardan – pomocník pro motory a jiné pohony

S přicházejícím jarem se snaží snad všichni revitalizovat, uklízet po zimě a vůbec všechno okolo sebe připravovat na léto. Jaro je kalendářně v plném proudu, venku je střídavě teplo a zima, prostě pravé jarní počasí. Majitelé zahrad už nadšeně plánují, jak svou zahradu v letošním roce vylepší, pečlivě si připravují, co všechno musí uklidit, čemu je potřeba po dlouhé zimě vdechnout nový život nebo čemu dodat nový lesk, nátěr či nějakou tu součástku, která se během zimy rozhodla vypovědět službu. Objevily se problémy u nějakého náčiní, které používáte? Pak je nejvyšší čas dát vše do pořádku!

Problém, který jednoduše napravíte

Mnohdy jsou to právě kardanové hřídele, které pomáhají spojit dva stroje, u nichž nebývají hřídele v jedné ose, ale mají společný nějaký úhel nebo jsou vzájemně vyosené. V základě má tato hřídel kardanový kloub, využívá se zejména pro pohyb, který probíhá mezi motorem a nápravou a to například u osobních i nákladních aut, ale také dalších strojů, které pracují na podobném principu. Právě kardany mají spoustu specifických vlastností a využívají se u spousty nejrůznějších pohonů. Zatímco pro rotační sekačku použijete jeden kardan, pro traktor už je potřeba zvolit jiný druh.

Kde všude mohou pomoci?

Jaro je ideální doba nejen na revitalizaci zahrady, ale například také pro obnovu strojů, které pomáhají při jarním úklidu. Mohou to být nejrůznější sekačky, například bubnové, diskové či zahradní traktory, které pomáhají na zahradách. Kardanový hřídel najde své uplatnění také například v lisech na balíky, štípačkách na dřeva, štěpkovače, mulčovače a podobně. K dispozici však nejsou jen kardanové hřídele, ale třeba také ochranné masky. Ty pomáhají chránit dýchací cesty. Můžete pořídit například ochrannou dýchací masku, respirační masku a podobně.