Kapesní nůž Rybička, nestárnoucí česká legenda

Dnes již světově proslulý, kapesní nůž Rybička mnohým z nás evokuje úsměvné vzpomínky na naše dětství. Tento zavírací nožík jednoduše poznáme podle typického tvaru střenky, která vypadá jako rybička. Dříve nožík Rybička vyráběly dvě firmy, a to firma Sandrik na Slovensku a firma Mikov v Čechách. Vyráběl se z plechu a moc dlouho nevydržel. Pokrok šel ovšem dopředu a dnes již přes sto let pro nás Mikulášovická firma Mikov s. r. o. vyrábí nožík Rybička s čepelí z kvalitní nerezové oceli a střenky ze zinkové slitiny.

Nůž Rybička jako dárek pro dědu, tátu i kluka 

V současné době patří kapesní nůž Rybička mezi oblíbené dárky, které rozhodně potěší nejen dobrodružné a cestovatelské duše. Firma Mikov ovšem nezahálí a vyrábí nožík již ve třech různých provedeních. Můžete se setkat s klasickou, dekorativní nebo exkluzivní kolekcí. Pojďme si je blíže představit.

Exkluzivní nůž Rybička

Rybička v exkluzivním provedení je vhodná pro sběratele. Má čepel z vysoce kvalitní damaškové oceli a střenku z masivního stříbra nebo dokonce 18ti karátového zlata, kde do oka rybičky je vsazen český granát. Prodává se v krásné krabičce vyrobené z ušlechtilého dřeva a zdobené logem firmy Mikov.

Populární nůž Rybička

To je takový nožík, jak jej všichni známe. Nerezová čepel doplněná střenkou ze zinkové slitiny jsou základem kvalitního výrobku. Vhodná volba pro milovníky klasiky.

Dekorativní nůž Rybička

Dekorativní nožík Rybička může být zdobený kamínky Precioza nebo ručně malovaný. Nejčastější motiv je rybka, ale můžeme se setkat i s motivem lásky. Nožík je doplněn o karabinku a je uložen v dárkové plechové krabičce.

K čemu je dobrý nožík Rybička?

Nožík má sice jednoduché provedení, nemá pojistku ani pouzdro, ale je velmi lehký a svými rozměry skladný. V kapse ho ani nepocítíte, ovšem v případě nutnosti vykoná záslužnou práci. Tak jako i jiný kapesní nožík, tak i Rybička skvěle poslouží rybářům, houbařům, v domácnosti nebo na výletě do přírody. 

Fotografie ze stránek ynaradi.cz