Co jsou vliesové tapety a kam se hodí?

Zdi, které si nepřejeme každý rok malovat, můžeme snadno opatřit tapetami. Kromě klasických se dají sehnat i tapety vliesové. O co se jedná a kam se tyto tapety hodí?

Jejich obliba stoupá

V současné době se tapety stávají jedním z nezbytných prvků bytového designu. V oblibě jsou zejména fototapety nebo 3D fototapeta. Kromě klasických materiálů si ale domů nebo do své provozovny můžete pozvat i vliesové tapety. Staly se oblíbenou alternativou pro papírové a umělohmotné tapety. Jaké jsou jejich vlastnosti?

Velmi snadno se lepí

Vliesové tapety jsou v současné době jednou z nejoblíbenějších možností, jak si pro svůj prostor zařídit trvale krásné stěny. Mezi největší výhody se řadí jejich snadná instalace. Na rozdíl od papírových tapet se ty vliesové velmi snadno přichycují na stěnu. Instalaci tak zvládne i méně zručný kutil.

Vliesové tapety jsou nehořlavé

Asi každý z nás si umí představit, co se stane, když například od svíčky na vánočním stromečku chytne tapeta z papíru. I když vše okamžitě uhasíte, papír skutečně rychle hoří. Z bezpečnostního hlediska jsou proto vliesové tapety velmi výhodné. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, je totiž nehořlavý.

Odolná vlákna

Vlies je označení pro materiál, který v sobě zahrnuje buničiny se syntetickými textilními vlákny. Tyto tapety v sobě neobsahují změkčovače a škodlivé látky, proto jsou ekologickou i hygienickou alternativou ke klasickým tapetám.

Lepí se za sucha

Vliesové tapety se lepí za sucha. Není potřeba je namáčet, ani nanášet lepidlo přímo na jejich plochu. Pouze stačí příchytnou směs nanést na zdi a tapety zde uchytit. Instalaci zvládne téměř každý, není pro ni nutné volat profesionální firmu.

Tapety z vliesu jsou propustné pro páry, proto se vám nestane, že byste pod tapetou odhalili plísně. Použít je můžete i v koupelně nebo na severní straně vašeho příbytku.