Kamerový systém

Dnes si můžete i zabezpečení svého domu zefektivnit použitím kamerového systému. Většinou známe kamerové systémy v obchodních centrech, v průmyslových objektech nebo na ulicích. Ovšem i svůj dům můžete vybavit kamerou se záznamem a mít přehled, co se děje kolem vaší nemovitostí, případně si nahrávat situace v době vaší nepřítomnosti.

Na trhu je celá řada kamerových systémů, v jejichž orientaci vám pomohou vyškolení prodavači. Výhodnější je ovšem přenechat tento problém specializované firmě, která vám doporučí vhodný systém pro váš dům a rovněž ho namontuje a uvede do provozu. Principiálně se kamerové systémy příliš neliší od běžné videotechniky. Zájmovou oblast snímá kamera, která může být propojena se záznamovým zařízením. Kamer může být i více, a proto má záznamové zařízení více vstupů.

Na trhu je dnes široká paleta nabídek nejrůznějších kamerových systémů. Nejjednodušší variantou je statická kamera s pevně zabudovaným objektivem pro záznam. Pořídit si můžete i sofistikovanější kamery s infračerveným přísvitem nebo nočním viděním. Pak jsou to kamery se zoomem, pomocí něhož si můžete sledované místo přiblížit nebo oddálit a kamera se sama zaostří. Nejmodernější kamerové systémy disponují otočnými kamerami se zoomem, kterými lze otáčet do všech směrů a přibližovat si obraz podle libosti. Většina z nich vidí i za tmy.

Výhodné je záznamové zařízení, které slouží k uložení a archivaci záznamů z jedné i z více kamer. Nejspolehlivější je digitální videorekordér. Kamery se připojují pomocí kabelů, ovšem lze použít i bezdrátový přenos. Většina videorekordérů je vybavena vstupem pro připojení k internetu, díky čemuž se můžete připojit i z jiného počítače a sledovat například v práci, co se děje kolem vašeho domu, nebo doma můžete mít přehled o dění ve vašem obchodě.