Jaký plot si vybrat? Máte spoustu možností!

Brána a plot jsou velice důležitým prvkem vaší zahrady, jejich výběr byste tedy neměli podceňovat. V tomto článku vám ukážeme, na jaké typy plotů můžete vsadit.

Brány a ploty už neplní stejnou funkci jako v minulosti. Zatímco dříve sloužily především k odehnání dravců a ochraně, dnes se používají hlavně k ohraničení majetku. To ale nemění nic na tom, že jsou stále nedílnou součástí našich životů. Pojďme se tedy podívat, jaké máte při koupi plotu možnosti.

Běžné ploty

Velice často uvidíte na zahradě pouze pletivo. Jedná se přijatelnou alternativu, která plní veškeré náležitosti. Ohraničí váš pozemek a zároveň poskytne dostatečnou ochranu. Můžete ho navíc dobře použít jako oporu pro okrasný plot. Stačí v jeho blízkosti vystavět keře a počkat, dokud nevyrostou. Poté vytvoří neprostupnou hráz, která bude nejen dobře vypadat, ale také dobře sloužit svému účelu.

Okrasnou funkci dokážou plnit i kvalitní dřevěné ploty. Jejich montáž je poměrně jednoduchá a rychlá. Navíc si je můžete jednoduše přizpůsobit podle svých představ. Ba co víc, cena dřevěného plotu není vůbec vysoká. Oproti ostatním variantám nabízí velice přijatelné náklady s vysokou trvanlivostí (pokud zvolíte vhodný nátěr).

Honosné kovové mříže

Jako ochranný a okrasný prvek mohou dobře posloužit kovové mříže. Ty seženete nejen v obchodě, ale je možné si je nechat vyrobit. Zakázková kovovýroba plotů vám umožní vytvořit z vašeho plotu doslova umělecké dílo. Fantazii se meze nekladou. Stačí si s řemeslníkem stanovit cíl a nechat na něm, jak ho splní.

Ani výroba plotů ale není nutná k tomu, abyste dosáhli kvalitního výsledku. Velmi dobré kovové mříže dovážejí například z Řecka. Díky speciální povrchové úpravě a použitým materiálům dlouho vydrží a navíc vypadají naprosto úžasně. Hodí se především k honosným vilám a velkým domům, u nichž podtrhnou jejich velikost.