Potřebujete si půjčit lešení? Poradíme

Lešení patří bez jakýchkoliv pochyb k nejlepším pomocníkům v případě, že potřebujete pracovat relativně vysoko nad zemí. Pokud například potřebujete pracovat v 10 nebo 15 metrech, už by pro vás nemusela být práce na žebříku bezpečná, navíc by byla velmi nekomfortní. Nejlepší volbou je si lešení půjčit (pokud si ho nechcete rovnou koupit). Půjčit si můžete různá hliníková lešení za super ceny a cítit se tak bezpečně a zvládnout požadovanou práci.

Jaké druhy lešení si můžete vypůjčit?

Pronájem lešení zahrnuje zejména kategorie hliníková lešení. Vybírat můžete mezi třemi hlavními provedeními, tedy konkrétně mezi lešením úzkým, širokým, nebo lešením pro jednu osobu. Každá varianta má své výhody, i nevýhody. K těm nejpoužívanějším však patří klasické široké hliníkové lešení s šířkou pracovní plochy 1,35 metru. Díky modulárnímu řešení jej navíc můžete snadno roztáhnout jak do výšky, tak i do šířky, takže se skvěle hodí na jakékoliv stavební práce.

Je k dispozici nějaké příslušenství?

Obyčejná kostka z hliníku představující lešení je sice velice pěkná a prospěšná věc, ovšem daleko větší přidanou hodnotu dostane až s přimontovaným příslušenstvím. Jedná se zejména o nástavné konzole, vnitřní schody nebo spojovací lávky, díky nimž budete moci pohodlně přecházet mezi jednotlivými segmenty. Chcete-li se pak uchránit před větrem nebo deštěm, doporučujeme pronajmutí stříšky na lešení, která vás navíc ochrání i před spalujícím slunkem.

Jaké lešení si vypůjčit na práce na fasádě domu?

Hliníkové lešení lze sice použít i v exteriéru, ovšem je zde omezeno svou výškou, neboť je jako pohyblivý segment ve vyšších patrech dost nestabilní. Při renovaci fasády si tak raději pronajměte fasádní lešení, s nímž pohodlně dosáhnete až na střechu. Maximální plocha 64 m2 by měla zajistit dostatečný pracovní prostor jak pro vás, tak i vaše dělníky. Fasádní lešení lze navíc relativně rychle složit na přívěsný vozík a uložit jej například do garáže nebo jej můžete převést na jiné pracoviště.

Při práci ve výškách využijte pomoc v podobě lešení. Nemusíte si jej kupovat, neboť se stačí obrátit na renomovanou půjčovnu stavebních strojů a dalšího vybavení.