Jak zařídit atypický interiér? Nebojte se toho a vsaďte na řešení „na míru“

Zvažujete nebo jste si již pořídili byt s atypickými dispozicemi? Pokud vás bydlení uhranulo nevšedními liniemi, zákoutími a dalšími prvky, které nejsou zcela běžné, budete se muset při jeho zařizování řídit specifickými pravidly. V případě atypického interiéru hrají prim kreativita a odvaha. Následující tipy vám přijdou vhod bez ohledu na to, zda řešíte byt v podkroví, kulaté stěny či specifickou dispozici.

Co s bytem v podkroví?

Podkrovní prostory mají nezaměnitelnou atmosféru, ale zařídit je není vždy snadné. Ideální je spolupráce s odborníkem – interiérovým architektem, který vytěží z daného prostoru maximum. Chcete-li si byt zařídit sami, řiďte se alespoň základním pravidlem: ke zkoseným stěnám si nechte zhotovit nábytek na míru.

Zkušení řemeslníci z truhlářství Praha doporučují vestavěné skříně, díky kterým lze opticky ohraničit místnost. Případně komody zapadající pod úroveň střechy (v praxi samozřejmě záleží na jejím úhlu). Taková řešení vám uvolní prostor ve středu místností.

Jak na kulaté stěny?

Pro zkušeného architekta nepředstavují problém ani stěny, které byly postaveny do oblouku. Jedná-li se o stěnu s oknem, případně prosklenou stěnu, pak je vhodné ji nechat volnou, tzn. vyhnout se umístění nábytku. Nemáte-li však jinou možnost, nebude vám, než si nechat nábytek zhotovit na míru.

A co se specifickými dispozicemi?

Místnosti se specifickými dispozicemi vyžadují nábytek na míru. S řemeslníky z truhlářství Praha 5 často spolupracují lidé, kteří si do interiérů tohoto typu nechávají zhotovit vše od kuchyňské linky přes vestavěné skříně až po menší skříňky. V případě běžného nábytku by museli činit kompromisy na úkor vlastního pohodlí a jedině díky zakázkového nábytku využívají potenciál prostoru na maximum.