Jak vyčistit špinavou fasádu

Když jste před lety natírali fasádu, ani byste si nepomysleli, že tuto činnost budete muset v budoucnu opakovat. Jenže je to přirozený proces. Krásná, nová fasáda opravdu není něco, co vydrží do konce života. Vlivem počasí i vlivem dalších faktorů se fasáda špiní a jednoho dne ji buď musíte znovu natřít, nebo se pustit do čištění fasády. Pro oba dva případy jsou tu odborníci z firmy Hanák Servis, kteří vám pomůžou. Pokud to však chcete zkusit nejdříve svépomocí, máme pár tipů na to, jak vyčistit špinavou fasádu.

Čistit fasádu lze několika způsoby

Úvodem je třeba zmínit fakt, že čištění fasády může probíhat několika způsoby. Existuje čištění na sucho a čištění na mokro. Co se týče čištění na sucho, to spočívá v pouhém ometání všech nalepených nečistot, jako jsou například pavučiny, dále tráva nebo podobně. Při takzvaném suchém čištění fasády není nutné žádné speciální zařízení, žádné speciální pomůcky. Postačíte si například s obyčejnou metlou.

Co se týče čištění na mokro, jedná se o umývání fasády buď vodou s jarem, nebo případně mýdlovou vodou. To, jakou vodu při mokrém čištění použijete, je prakticky na vás. Podmínkou jenom je, aby voda byla takzvaně demineralizovaná. Jen demineralizovaná voda na sebe váže všechny nečistoty.

Pomocníkem je vysokotlaký čistič

Mnohé profesionální firmy nedají dopustit na takzvaný vysokotlaký čistič. Jedná se o efektivního pomocníka, který si poradí prakticky se všemi nečistotami na fasádě. Princip vysokotlakého čističe spočívá ve využívání horké vody a páry. Pokud se rozhodnete využít pomoc tohoto stroje, dodržujte však bezpečnostní pokyny, které uvádí, jak s ním správně zacházet, abyste fasádu či cokoli jiného nezničili.

Jak bojovat proti plísním?

Na mnohých fasádách se například z důvodu vlhkosti objeví plísně. V takovém případě se nabízí otázka, jak bojovat proti plísním? Odpovědí jsou speciální, takzvané fungicidní přípravky, které jsou k dostání běžně v hobby marketech.