Jak vybrat křovinořez STIHL?

Německý výrobce řetězových pil, křovinořezů a dalších zařízení STIHL má ve světě hodně dobré jméno. Aby také ne, firma si sama vyrábí pilové řetězy i vodicí lišty, její produkty jsou oblíbené mezi profesionály i v domácnostech. Pokud i vy potřebujete křovinořez a chcete si dopřát to nejlepší, není o čem přemýšlet.

Značka STIHL má ve své nabídce řadu modelů od malých vyžínačů až po zádové křovinořezy do nepřístupného terénu. Jak si vybrat ten pravý křovinořez STIHL?

Pokročilý křovinořez pro profesionály

Ten, kdo se stará o údržbu komunální zeleně, nebo má firmu, potřebuje trochu něco jiného. Zařízení musí být schopné fungovat několik hodin denně, a to s dostatečným výkonem. U některých zakázek vás jistě potkají křoviny i slabé stromy.

Profesionálům je doporučován například STIHL FS 460, který má snadné startování, antivibrační systém, v balení zádový popruh a trojcípý nůž. Lze do něj nasadit vyžínací nože, štěpkovací nože i strunové hlavy.

Domů podle převážného využití

Do domácích podmínek je zbytečné pořizovat si drahý stroj, který umí všechno. Místo toho si rozmyslete, na co přesně křovinořez potřebujete. Pro takové to sekání keřů a trávy kolem domu se hodí například moderní STIHL FS 89 s výkonem 0,95 kW. V balení má dvoucípý žací nůž, když si dokoupíte strunovou hlavu, tak lze používat i strunu do průměru 2,7 mm.

Jestliže máte kolem domu trochu větší pozemek, budete sekat stromy, plot a čistit zahrady od náletů, podívejte se na STIHL FS 120, ke kterému už v základním balení dostanete trojcípý nůž a strunovou hlavu. Výkon tohoto křovinořezu je 1,3 kW.

Na ještě silnější porost je doporučován STIHL FS 240 s výkonem 1,7 kW. Ten je též dodáván s trojcípým nožem a umožňuje použít strunovou hlavu s průměrem struny až 3,3 mm. Hodí se pro větší plochy se silnějším a vyšším porostem.

Podívejte se do nabídky Dobrepilky.cz a vyberte si svůj křovinořez STIHL nebo jiné zahradní a lesnické vybavení!