Jak ubytovat návštěvu?

Vánoční čas je obdobím rodinných setkávání i přátelských návštěv. Pokud k vám návštěva dorazí z daleka, je potřeba vyřešit, kde a jak ji uložit na spaní. Přinášíme vám několik tipů a inspirací.

Pokud máte velký dům, či byt, zajisté máte připravený pokoj pro hosty, ve kterém se zajisté najde i pohodlná postel. To je ideální způsob řešení. Ne každý však tuto možnost má. Jestliže víte, že k vám budou často jezdit návštěvy, je na to potřeba pamatovat již při nákupu nového nábytku.

Rady a nápady

Pokud tedy nedisponujete přebytkem místa, je potřeba vystačit sis tím, co je zrovna k dispozici.

V obývacím pokoji můžete využít rozkládací pohovku. V nabídce naleznete celou řadu různých kousků. Některý z nich se bude, zajisté, hodit do vašeho obývacího pokoje.

Variabilním kouskem může být i křeslo s polohovatelným rámem, ze kterého se dá, v případě potřeby vytvořit jednolůžko.

V dětském pokoji může být umístěno rozkládací křeslo, ze kterého bude mít radost i vaše ratolest. Nezanedbatelná je také rozkládací válenda či postel se šuplíkem, který se, v případě potřeby, promění na spací prostor.

Pokud máte pracovnu, může v ní být umístěno pohodlné rozkládací lůžko v klasickém vzhledu, které je vhodné téměř do každého druhu interiéru.

Řešením by také mohly být skládací či rolovací matrace.

Rozkládací nábytek

Pokud sáhnete do nabídky rozkládacího nábytku, dejte pozor na praktičnost a způsob rozkládání, který by neměl být příliš složitý či namáhavý a nemělo by při něm docházet ke shrnování koberce.

Jaké máme druhy rozkládacích pohovek?

  • Vysouvací s rozkladem

Kromě sezení přinášejí možnost se i pohodlně natáhnout. Rozkládací systém je založen na principu výsuvného vozíku.

  • Dělená matrace

U tohoto systému je matrace ukryta v opěrné nebo sedací části pohovky.

  • Celistvá matrace

Matrace je ukrytá v pohovce a vytáhneme ji jedním pohybem směrem vpřed.