Jak se dá ušetřit při sušení prádla

Zdá se Vám tato otázka poněkud směšná? Vždyť přece není, na čem by se dalo ušetřit, protože když sečteme náklady na sušení prádla, tak to dělá asi sto korun za šňůru na prádlo, za kolíčky na prádlo na dvacet korun a sluníčko nám přece vysuší prádlo zadarmo. Ale to není všechno, co potřebujeme pro péči o oblečení.

 

Jaká je ale pravda?

Pravda je taková, že musíme mít jisté podmínky a také vhodné počasí. Nebo si můžeme koupit sušičku prádla, která se dnes více a více dostává do povědomí, protože má několik velkých kladů. Slyšeli jste už od své švagrové, že je velmi spokojená se svou sušičkou, protože jí tento důmyslný přístroj dokáže pošetřit čas a také peníze? Věřte nevěřte, je to pravda.

Pojďme si to propočítat

Pokud totiž na sušení prádla nemáte dobré počasí a vhodné místo, pak si stejně budete muset koupit sušičku. Ale ty finance! Je provoz sušičky opravdu drahý? Pojďme si to spočítat. Současné žehličky o příkonu 2000 až 2500 wattů spotřebují 2-2,5 kWh za jednu hodinu žehlení. Pro jejich ohřev spotřebujeme asi dvě třetiny doby žehlení. A tak nás cena hodiny žehlení vyjde asi na 6,65 až 8,30 korun. A pokud jste rodinou, která má malé děti, pak perete skoro každý den všechny ty mikiny, tepláky a trika. A pak žehlíte i dvě hodiny, takže se žehlení značně prodraží. A to je ten důvod, proč se sušičky stávají čím dál víc oblíbené právě v těchto rodinách. Abychom usušili jednu náplň, potřebujeme asi 1,8 kWh a pokud i ždímáme, tak spotřebujeme asi 1,55 kWh. To nám vychází asi na 8-9 korun. Co víc, když vyndáme věci ze sušičky, tak je většinou stačí pouze poskládat, a tak nemusíme stát dvě hodiny u žehlicího prkna a můžeme se věnovat rodině.

Máte doma sušičku a jaké s ní máte zkušenosti?