Jak porazit letní vedra na terase vašeho domu, restaurace či kavárny? Vodní mlha je nejlepší řešení 

Parné letní dny, které mohou být v případě našeho posezení venku opravdu úmorným utrpením. Tato vedra jsou ještě výraznější nepříjemností pro majitele stravovacích podniků, protože mohou odradit zákazníky od posezení v jejich restauraci. Obyčejné slunečníky v těch nejvyšších teplotách nestačí, a tak je potřeba sáhnout po sofistikovanějším řešení. 

Staňte se oblíbeným místem odpočinku pro své okolí

Právě vhodně zvolená a správně nainstalovaná vodní mlha na terase vám i vašim hostům zajistí osvěžující a příjemné posezení kdekoliv. Díky této výhodě znatelně zvýšíte počet zákazníků v těch nejparnějších dnech, protože se váš podnik stane oázou v rozpáleném okolí. Obzvlášť v případě, že vaše konkurence tuto výhodu mít nebude. Jak vybrat vodní mlhu a co tento vynález dokáže? 

Nepatrné částice mlžného systému dokáží spolehlivě a nenápadně snížit okolní teplotu až o dvanáct stupňů celsia. Zároveň se budete těšit ze zvlhčení vzduchu, což se hodí během suchých veder, kterých se zajisté brzy dočkáme. Nemusíte se však bát namočení hostů či vašeho vybavení, protože mlha se ihned vypaří a nezanechá za sebou žádné stopy. 

Jaké jsou možnosti? 

Nejdříve je potřeba se rozhodnout, zdali chcete mobilní, či pevné ventilátory, které rozprašují vodu. V případě, kdy chcete chladit jeden stálý prostor, pak se určitě vyplatí nechat si tuto vychytávku nainstalovat na pevno. Plánujete-li však měnit své pole působnosti, pak vám skvěle poslouží přenosné mobilní zařízení. Můžete ho s sebou vozit na různé festivaly, akce, sportovní události a tak podobně. Stačí jej vždy postavit na místo, kde se vyskytuje nejvíce lidí.

Dále se musíte rozhodnout mezi vysokotlakou, nebo nízkotlakou mlhou. Jaký je mezi nimi rozdíl? Nízkotlaké řešení je levnější, avšak pro zmíněné účely značně nevhodné. Nevytváří totiž decentní mlhu, nýbrž velké kapky vody, které za sebou zanechávají mokré fleky a nemají příliš chladících vlastností. Z toho vyplývá, že toto řešení není pro terasy vhodné. 

Vysokotlaká vodní mlha vám s pomocí mlžících trysek poskytne mnohem více žádoucí služby. Zde je však třeba upozornit na náročnější instalaci, protože v tomto zařízení proudí tlak 70 Bar. Potrubí (nerezové/nylonové) se tak musí připevnit na pergolu, stěnu nebo jakýkoliv pevnější povrch. Samozřejmě je možné si pořídit i mobilní zařízení tohoto typu, pokud jej budete chtít přenášet. 

Nízká spotřeba vody, ale výrazné zvýšení návštěvnosti 

Princip mlhy se projevuje ve velmi nepatrné spotřebě vody, takže se nemusíte bát pohledu na vyúčtování. Z toho důvodu je tento způsob opravdu oblíbenou cestou, jak si v letní sezóně zařídit co nejvyšší výdělky a také jak hostům zpříjemnit jejich pobyt na vaší terase.