Jak vést pracovní pohovor pro nové práce jako zaměstnavatel?

Zadali jste inzerát na volnou pracovní pozici na pracovní portály, mezi které patří i cz.jobimi.com, ozvalo se vám více uchazečů a vás nyní čekají pracovní pohovory s nimi. Pokud nejste personalista, ale povedete pracovní pohovor s kandidáty pro vámi nabízenou pracovní pozici, možná přemýšlíte nad tím, na co všechno se při něm zaměřit. Třeba vás budou inspirovat tyto tipy.

Koho do nové práce potřebujete?

Nabídka pracovních zkušeností je sice definovaná v pracovním inzerátu, vy si však přesto můžete na papír sepsat, jaké podmínky by měli kandidáti na vámi nabízené práce splňovat a při pohovorech si můžete dělat poznámky, zda je splňují, či nikoli.

Je-li uchazeč nervózní, zkuste vést plynulý hovor tak, aby se uvolnil. Dávejte mu srozumitelné otázky.

Životopisy a motivační dopisy

Každý uchazeč vám poslal životopis a motivační dopis. Už to je první možnost, jak zjistit, zda se pro vaší nabídku práce Ostrava hodí. Jednotlivé dokumenty si vždy před sjednanou schůzkou znovu projděte, ať víte, s kým budete konkrétně hovořit. Motivační dopis i životopis si s sebou klidně na schůzku přineste. Můžete si do něj udělat poznámky, případně doplnit další potřebné informace. Bude se vám tak snáze vybírat vhodný kandidát.

Reference a čas na rozmyšlenou

Vzhledem k tomu, že vybíráte nového člena vašeho pracovního týmu, je potřeba se informovat na každého uchazeče. Ideální je, pokud vám přinese reference od svého předchozího zaměstnavatele. Klidně si je můžete později ověřit, nechte si sdělit kontakt. Nechte si čas na rozmyšlenou. Uchazečům poskytněte všechny potřebné informace o konkrétní nabídce práce Kladno a také jim ještě nechejte čas na rozmyšlenou. Třeba se zaleknout nových pracovních požadavků.