Jak na betonové jímky

Některé věci pokládáme za naprostou samozřejmost a jejich nepostradatelnost si uvědomíme až ve chvíli, kdy je najednou nelze použít. Takovýmto příkladem je kanalizace. Pokud je nemovitost připojena na kanalizační systém, je její majitel bez starostí. Ovšem jsou obce, kde kanalizace chybí, nebo chce někdo postavit dům či chalupa na odlehlém místě. V takovém případě nezbývá, než Pokud v takovém místě chceme postavit rodinný dům, rekreační objekt či jinou stavbu, nezbyde než zbudovat jímku nebo žumpu, kam bude odváděna odpadní vodu a splašky z domácnosti.

Jaká jímka je nejlepší?

Jako nejlepší řešení lze doporučit jímku betonovou, která se osvědčuje a patří k nejžádanějším. Stojíte-li před rozhodnutím, můžete využít realizace betonové jímky Praha, která má s betonovými jímkami a jejich montáží bohaté zkušenosti. Jímka z betonu je dobrou volbou pro každý obytný objekt, který nelze připojit k veřejnému kanalizačnímu systému vedoucímu do velké čistírny odpadních vod. Na rozdíl od domácích čističek vody je jímka prakticky bezúdržbová. Jediným úkolem pro majitele je pravidelné vyprazdňování jímky fekálním vozidlem.

Charakteristika betonové jímky

Jímka vyrobená z betonu má hermeticky uzavřenou konstrukci. V nabídce firmy Dobré žumpy jsou jímky s hranatým tvarem, ke kterým se dodává také příslušenství. Tím je betonový nástavec, nepřejezdová deska, bezpečnostní betonový poklop a betonový komín. Za příplatek si můžete objednat doplňky, jako je litinové víko, přejezdová deska nebo zařízení k měření hladiny odpadní kapaliny. Důležitý je zejména poklop, který zabraňuje vniku jakéhokoliv jiného odpadu do prostoru nádoby a také se jím odčerpává obsah jímky fekálním vozem.

Jímky z Hradce Králové

Pro Východočechy jsou bližší jímky z Hradce Králové. Betonové jímky se zde vyrábějí z kvalitního vyztuženého betonu v několika objemech, a to až do 12m3. V případě potřeby lze jímky vzájemně spojit a získat tak větší objem. Montáž betonové jímky Hradec Králové je včetně penetračního nátěru. Zákazník si musí nechat vybagrovat jámu, do které mu firma jímku bezplatně vloží pomocí hydraulického ramene. Ćástka za dopravné závisí na konkrétní vzdálenosti.