Jak hravě zvládnout přípravu i složitějších pokrmů?

Máte talent na vaření a lákají vás stále nové chutě a vůně? Chtěli byste začít připravovat složitější pokrmy ze zahraničních kuchyní? Příprava opravdu složitých pokrmů není tak snadná, jak se může zdát. Technologické postupy při vaření jsou mnohdy zcela odlišné, než u běžně připravovaných pokrmů. A jak dosáhnout dokonalého výsledku? Za prvé je potřeba velká dávka zručnosti, dobrý recept a hlavně kvalitní nářadí a náčiní. Složité recepty vyžadují totiž vaření v moderním nádobí. Ve starých hrncích nedosáhnete dokonalého výsledku ani s tím nejlepším receptem.

Na kvalitě nádobí záleží!

Mnoho domácích kuchařů si myslí, že na kvalitě hrnců, pánví, kastrolů a rendlíků při přípravě pokrmů zase až tolik nezáleží. Opak je ale pravdou. Hrnce, pánve a ostatní vybavení mají na kvalitu vaření velmi podstatný vliv. A také na kvalitu a jednoduchost přípravy. Čím lépe a snáze se vám bude pokrm připravovat, tím lepší může být výsledek. Pokud jste si zamilovali asijskou kuchyni, budou vaším nepostradatelným pomocníkem pánve wok. Každá kuchyně má své typické vybavení. Najděte si a pořiďte vybavení typické pro tu vaší nejoblíbenější.

dnesnibydleni.cz_tescoma_cz_01

Polévky a omáčky snadněji s tlakovým hrncem

Tlakové hrnce jsou pro velké množství českých kuchyní nepostradatelným vybavením. S jejich pomocí lze uvařit maso a další potraviny doměkka za mnohem kratší dobu, než při vaření v klasickém hrnci. Stále ale velké procento domácností si tlakové hrnce nepořizuje a to z důvodu obav. Jsou známy případy, kdy tlakové hrnce nevydržely vnitřní tlak a explodovaly. Tyto události jsou ale většinou staré a týkají se tlakových hrnců se zastaralou technologií uzavírání a vypouštění tlaku. Moderní tlakové hrnce jsou vyráběny z nerezového materiálu a s inovativními technologiemi jištění. Vždy ale vybírejte jen ověřené a kvalitní značky. Jednu z nejvyvinutějších technologií pro tlakové hrnce nabízí Tescoma.

dnesnibydleni.cz_tescoma_cz_02

Nebojte se nových materiálů a technologií

Vývoj v oblasti kuchyňského vybavení jde neustále kupředu. Doslova každý týden se na trhu objeví nový druh, technologie vaření nebo materiál. Vzhledem k tomu, že česká veřejnost je spíše konzervativní, tak tyto novinky si pořizuje až po delším čase. Firmy ale věnují do vývoje nového nádobí a pomůcek pro vaření velké množství času a financí. Nové produkty jsou tak na nejvyšší úrovni kvality. To platí například pro keramické pánve. Existuje ale i další spousta moderního kuchyňského vybavení, které je možné si pořídit. Vybrané druhy toho nejnovějšího si můžete prohlédnout ZDE.

dnesnibydleni.cz_tescoma_cz_03