Jak založit společnost

Jestli se vám nelíbí v zaměstnání, máte-li rozepře s nadřízeným, nebo vás vaše dosavadní práce prostě neuspokojuje, vydejte se vlastní cestou. Nebudete na nikom závislí a odpovědnost ponesete jen za sebe, za svá vlastní rozhodnutí. Je to významný krok v životě, ale nakonec poznáte, že to byl krok velice osvobozující. Co tak zásadního změní Váš život? Není to nic jiného, než založení firmy, Vaší vlastní společnosti.

Pokud se pevně rozhodnete, máte dostatek odvahy a hlavně dobré nápady, nemusíte se ničeho bát.
Dokonce ani administrativní náročnosti a boje s byrokracií. To vše za vás totiž vyřídí specializovaná společnost, zabývající se zakládáním společností. Jedná se o firmu clever galaxy s.r.o. se sídlem v pražské čtvrti Michle. Vedle zakládání firem je také jedním z největších poskytovatelů sídel společností v Praze a Brně.

keyboard-621832_960_720

Co musíte udělat sami?

personal-791366_960_720Největší výhodou je, že se prakticky nemusíte o nic starat. Veškeré potřebné úkony za vás provede firma. Vy jen na příslušných webových stránkách vyplníte online formulář, uhradíte poplatek ve výši 12.222 Kč, udělíte firmě plnou moc a na její výzvu zašlete dokumenty nezbytné pro založení společnosti. Výhodou je, že to vše se provádí korespondenčně.

Nejobvyklejší formou podnikání je téměř na celém světě společnost s ručením omezeným. Pokud se také rozhodnete pro založení s.r.o., nebudete s pomocí firmy clever galaxy čekat ne déle, než dva týdny. Kromě zaplacení poplatku, vyplnění formuláře a zaslání dokumentů bude vaším jediným úkolem vymyslet název své nové firmy a případně si promyslet strukturu společnosti, vyhledat vhodné pracovníky. Pokud to vše zvládnete v předstihu, budete mít po uvedenou dobu čas na relaxaci a nabytí sil, které vám přijdou vhod při rozjezdu vašeho podnikání.

Co učiní firma?

Na základě udělené plné moci za vás podá žádost na živnostenském úřadu, vyřídí jednání u notáře a nakonec za vás podá návrh na zápis do obchodního rejstříku. Částka 12.222 Kč, kterou uhradíte, zahrnuje veškeré poplatky od živnostenského úřadu, přes notářský poplatek až po kolky na návrhu na zápis do OR. Kromě těchto formalit firma nabízí tři varianty poskytnutí sídla nové společnosti. Na jeden nebo dva roky, případně bez sídla. Nejdéle do dvou týdnů obdržíte výpis z obchodního rejstříku, který vás bude opravňovat k zahájení podnikání.