Inspirace pro zábavní pokoj doma

Jestli máte to štěstí, že je váš dům dostatečně velký na to, abyste si vytvořili prostor speciálně na zábavu, pak hurá na to. Váš domov tím určitě posunete na další úroveň. V zábavní místnosti můžete sledovat filmy, hrát hry, poslouchat hudbu, zpívat, prostě cokoli vás baví. Mít speciální zábavní místnost je výhodné taky pro to, že nebudete rušit ostatní členy rodiny nebo lidi.

Tady je pár tipů, co před založením zábavní místnosti zvážit, čím se inspirovat. Podzim se blíží a pohodlně strávené večery plné zábavy strávené doma jen tak něco nenahradí.

Nejdříve se rozhodněte, jestli chcete zřídit samostatnou zábavní místnost, nebo jestli ji raději skombinujete se stávajícím obývacím pokojem. S tím se taky pojí rozpočet, který chcete na prostor a jeho vybavení věnovat.

Nebojte se popustit uzdu vaší fantazii a představte si, jak si přejete, aby váš dokonalý zábavní prostor vypadal. Co váš nejvíce baví? Hrát kulečník, zpívat karaoke u vašeho vlastního baru nebo sledovat filmy ve vysokém rozlišení s kvalitním audiem? Tomu bude odpovídat i výběr izolace zdí, světel a materiálů, nábytku, velká pohodlná sedačka nebo velké eslo, ze kterého budete kralovat všem počítačovým hrám.

A čím se dnes rádi bavíme? Spousta věcí zůstává nejspíš stejná, jen technologické vymoženosti jsou čím dál dokonalejší. Co tedy může zábavní místnost obsahovat?

Domácí kino

Začněme asi nejoblíbenějším kouskem každého zábavního nebo společenského prostoru, tedy domácím kinem. Stačí velká obrazovka umístěna na strategickém místě. Musíme však zvážit řadu parametrů, protože už dávno se domácí kino nepoužívá jenom ke sledování oblíbených filmů. Parametry, jenž bychom měli vzít v úvahu jsou poměrně zřejmé. Toužíme po kompaktním domácím kinu, kde máme všechno pohromadě (od televizoru, reproduktorů, zesilova

e, kabelů atd.) nebo opravdu milujete film a hudbu a přejete si vybrat jednotlivé komponenty sami? Každé pořádné domácí kino musí být doplněno správným sezením. Zvolit lze ze speciálních žídlí a pohovek, co byly speciálně na domácí sledování navržené. Mají třeba zabudovaný držák nápojů, výklopné sedáky, podpěrky hlavy nebo výklopné stupačky.

Šachový stůl

Šachy patří mezi nejúžasnější hry, pokud si chcete zbystřit mysl a potrénovat mozek. Hraní šachů zlepšuje naše rozumové dovednosti, dokonce i soustředění, má pozitivní vliv na paměť, mentální odolnost a rozvoj analytických schopností. Mnoho lidí, kteří mají náročné profese, používají šachy procvičení mozku a ještě se u toho skvěle pobaví. Mezi příznivce téhle úžasné hry patří například hollywoodský herec a aktivista, zakladatel společnost Microsoft Bill Gates, poker ambasadorka a autorka Jenifer Shahadeová, tenisový hráč Boris Becker, syn bývalého prezidenta Václav Klaus Jr. a dokonce nejslavnější génius Albert Einstein hrával šachy.

Navíc stolky hezky vypadají a tvoří zajímavou součást interiéru.

Šipky

Na hru šipek máte výběr ze dvou možností, elektronických terčů a klasických sisálových terčů. Elektronické terče celou hru zjednodušují a zrychlují, protože umí počítat skóre. Jsou vyrobené z plastu a potažené síťovaným materiálem, kam se může šipka s plastovým hrotem snadno zapíchnout. Navolíte si svůj druh hry a jde se hrát. U tradičních terčů, které jsou vyrobené buď z papíru, dřeva nebo sisalové terče a používají se šipky s kovovými hroty.

Kulečník

Pokud máte dostatek prostoru, pak kulečníkový stůl potěší nejenom vás, ale určitě i vaše hosty. Je důležité zvolit si správný typ právě pro vás. Existují základní tři druhy, karambolový stůl, ten nemá díry. Asi nejoblíbenějším je poolový stů se šestí dírami nebo snookerový stůl pro náročnější hru. Podle dostupného prostoru se bude odvíjet velikost stolu, dnes se vyrábí mini stoly, ten by se vešel i do malé garsonky, až po velké rustikální stoly. Zvolit si můžete barvu plátna. Klasická je zelená, ale podle vašeho interiéru si budete chtít dopřát jiný odstín nebo zajímavý ochranný potah.

Bárek nebo minikuchyňka

Koutek na občerstvení by měl být součástí každého správného prostoru na zábavu. Buď se může jednat o malý bar se židličkami a ledničkou, kde budete mít po ruce nápoje a občerstvení anebo mraženou pizzu, sušenky a podobně. Pokud vám to prostor dovoluje, pak taková pec na pizzu zpříjemní nejeden večer a už ani nemluvíme o příjemném elementu ohně.

Zařiďte si pokoj pro zábavu především pro sebe. Vy tam budete se svými blízkými trávit čas a na tyhle chvíle se nejlépe vzpomíná, na ty plné zábavy a pohody.

Zdroj obrázku: Breadmaker & Evgeny Atamanenko / Shutterstock.com