Jak vybrat kvalitní koženou sedačku?

Do reprezentativního prostoru patří sedačka z kvalitního materiálu. Vyberte si to nejkvalitnější, co je na trhu. Při výběru se nejspíše se budete řídit vzhledem sedačky, její pohodlností a snadnou udržovatelností sedačky.

Vzhled a vizuální stránka

Vzhled je to, čím sedačka zaujme na první pohled. Do jisté míry její design ovlivňuje i to, jak se v místnosti cítíme, zvláště zvolíte-li kousek s dominantním vizuálem. Ve velké místnosti může být sedačka dominantním prvkem, zvláště pokud má její potah výrazné ornamenty nebo barvu.

Součástí úvahy o vzhledu je i volba žádaného tvaru. Sedačku ve tvaru písmene I budete volit patrně do menších místností, kde je možné ji doplnit o pár křesel. Pokud v obýváku nebo hale, kde se pohovka nachází, bude často posedávat větší skupina lidí, poohlédněte se po sedačce ve tvaru písmene L nebo U, která nabízí nejen dostatek míst k sezení, ale je možné ji rozložit na spaní.

Funkčnost a použití

Právě rozkládací sedačka je jednou z variant. Možnost rozložit sedačku na spaní se vám hodí v případě, že u vás čas od času někdo přespí a nedisponujete pokojem pro hosty. Druhou variantou jsou sedačky s uložnými prostory. V sedací části se místo dalších ploch využitelných na spaní skrývá několik boxů, do nichž je možné uložit nejen lůžkoviny a povlečení, ale také další věci, pro něž nemáte v bytě nebo domě místo.

Pokud máte doma zvířata nebo děti, můžete předpokládat s občasným větším znečištěním. Proto dávejte pozor hlavně v případě, že volíte broušenou kůži: poškozuje ji vlhkost.

Kvalitní materiál

Jakost materiálu je snad tím nejdůležitějším, velká investice se vám musí vyplatit. Kromě kvalitní PUR pěny, která se někdy vylepšuje peřím, je důležitý i potah.

Mezi koženými sedačkami si můžete vybrat z několika variant. Nejznámější je lakovaná useň, která může být chladivá. Hladká useň se myje speciálním šamponem a impregnuje dvakrát ročně. Broušenou useň je nutné udržovat v suchu a ošetřuje se přípravkem proti vysušení, které by mohlo zavinit trhání kůže. Třetím typem je anilinová kůže; broušená useň s vrstvičkou anilinového nátěru. Udržuje se podobně jako jiná broušená useň. Luxusní sedací soupravy Praha jsou velice originální, protože je na nich vidět každá stopa ze života daného zvířete i geneticky ovlivněné zbarvení, díky čemuž nikdy nenajdete dvě úplně stejné sedačky.