I zahrada po sezoně může být barevná

Zahradu po letní sezoně neobarví jen jehličnany, vybírat můžeme i z celé řady stálezelených rostlin. Patří mezi ně celá řada trvalek a některé druhy kapradin.

Rostliny do zahrady

Žádná rostlina není po celý svůj život jednobarevná. Své listy postupně obměňuje a nikdy se jich nezbaví naráz.

  • Nádherné tvary zimostrázu

Vždyzelené zimostrázy sice rostou pomaleji, ale vytváří hustý porost, který lze velice dobře tvarovat. Postačí vám k tomu plotové nůžky a můžete začít čarovat. Můžete z nich vytvarovat zelené koule, které doplní záhony s okrasnými trvalkami.

  • Různobarevné vřesy

Ty rozkvétají právě na podzim v nádherných barvách růžových, fialových a bílých odstínů.

  • Neopadavé dřeviny

Jsou ideálními rostlinami pro živý plot. Chrání tak vaši zahradu celoročně. Pokud hledáte jehličnany, které mění během roku barvu, sáhněte do nabídky borovice kleče, která své zbarvení mění na podzim ze sytě zelené do zlatavě žluté barvy.

Pestré listy nabízí také šlechtěné kultivary ptačího zobu nebo brsleny.

  • Nejvíce jsou v oblibě túje

tyto stálezelené rostliny najdete v celé řadě zahrad. Je to díky nízké pořizovací ceně a rychlému růstu.

  • Stálezelené trvalky

Nejen dřeviny si zachovávají svou zelenou barvu. Stálezelené rostliny najdete i mezi trvalkami. Jsou to některé druhy kapradin, barvínek nebo netřesky.

Nezapomínejte ani na truhlíky

Přípravu podzimního okrasného truhlíku zvládne každý, postačí jen vědět, jaké rostlinky do něj vsadit. Barevné kombinace jsou čistě na vás.

Využít můžete barevné vřesy a vřesovce, hvězdnici, která má různé barvy květů, chryzantémy, ozdobné papričky. Z nekvetoucích jsou to pak břečťany, okrasné druhy kapusty či zelí, kostřavy nebo ostřici.

Rostliny lze doplnit dýněmi a dalšími podzimními plody, které truhlík nádherně doplní.