DOMÁCÍ SAUNA NEJEN PRO NEPŘÁTELE VEŘEJNÉHO SAUNOVÁNÍ

Příznivý vliv saunování pro naše tělo a zdraví je prokázán už dávno. Sauna pomáhá k látkové výměně a prokrvení tkání, uvolnění namožených svalů, regeneraci a lepší psychické odolnosti. Teplo likviduje bakterie a viry, takže tělo se celkově stává odolnější vůči nemocem. Za předpokladu rozumného užití může být nápomocna také kardiakům a diabetikům.

Z prvních řádků článku každý člověk pozná, že je velmi přínosné saunu vyzkoušet. Pokud máte ale obavu ze saunování na veřejnosti, nepříjemné pocity ze spolusaunujících či strach ze ztráty soukromí ve veřejných saunách, nemusí to být konečná. I pro vás dnes existuje stále více vyhledávané řešení v podobě domácí sauny.

KOŘENY SAUNOVÁNÍ SAHAJÍ DO FINSKA

Ve Finsku, tedy tam, kde má saunování své kořeny, je vlastní sauna v téměř každé rodině právě tak běžná, jako pro nás třeba ložnice. I přesto, že se Finové rádi chodí saunovat do veřejných prostor, sauna zabudována v domácnostech je považována za standart. V Česku se začíná pomalu, ale jistě rozrůstat nabídka i poptávka. Mít vlastní domácí saunu již není nic nedostupného, a tak i vy můžete popřemýšlet o tomhle luxusu.

NEKUPUJTE ZAJÍCE V PYTLI, IDEÁLNÍ JE SAUNA NA MÍRU

Pokud se rozhodnete pro pořízení vlastní sauny, jako budoucí majitel musíte dobře vědět, co od ní očekáváte. Nestyďte se obrátit na odborníka či specializovanou firmu, kde se vám budou věnovat a rádi pomohou například s vytvořením sauny na míru. Navrhnou řešení, které bude do nejmenších detailů splňovat veškeré vaše představy o dokonalé sauně. Znalá firma poradí s výběrem materiálu, zajistí správné rozměry a korektní postup instalace. Ten je velice důležitý, protože dobře odvedená práce se postará o hladký chod sauny a její delší životnost.

Shrňme si tedy všechny výhody domácí sauny. Je to především možnost naprostého soukromí. Saunování si můžete dopřát, kdy vás jen napadne, a nemusíte se ohlížet na otevírací dobu středisek. Stejně tak je na vás, kterou vonnou esencí polijete saunová kamna, bez ohledu na to, zda to ostatním lidem vyhovuje či nikoli. Možnost snižování nebo zvyšování teploty a vlhkosti záleží pouze na vašich preferencích, není tak nejmenší problém zapojit do saunového procesu i děti, pro které je nižší teplota ze začátku lepší řešení. V neposlední řadě vám klid domácnosti zajistí maximální prostor pro uvolnění, relaxaci a pohodu.