I váš interiér potřebuje něco nového na sebe

Časem se většina interiérů okouká a poněkud ztratí svůj glanc. Chcete jej obnovit a oživit? Recept je jednoduchý, stačí použít správné dekorace. Jedna z mnoha možností je pokoje nově vymalovat, jednobarevné zdi už však dávno nejsou IN, dnes frčí tapety a samolepící dekorace interiérů, které jsou velmi variabilní a vytváří neobvyklou atmosféru a zcela nový design. Vdechnout starým zdem trochu života není zase tak složité, stačí k tomu správné lepidlo, vkusná tapeta a trocha času a zručnosti. A použití samolepících dekorací je ještě jednodušší.

Jak na moderní tapety

PR_Tapeta-dekorace160702Dříve se tapety používaly na celé stěny, dnešním trendem jsou spíš obrazové tapety, které se skládají z jednoho až čtyř dílů a vytváří moderní obraz. Tyto fototapety jsou vhodné do obývacích pokojů, pracoven, studentských pokojů nebo i dětských pokojíčků, záleží pouze na motivu tapety. Dětské tapety nejčastěji nesou motivy kreslených hrdinů z pohádek. Nezřídka se setkáte také s tapetami, jejichž motiv vyvolává trojrozměrný dojem, jde o 3D tapety. Také ty se často objevují na stěnách obývacích pokojů, kde nahrazují běžné umělecké obrazy. Velmi dobře vypadají tapety v kombinaci s dalšími dekoracemi stěn. Můžete tapetu doplnit vkusnou malbou nebo samolepícími dekoracemi.

Tapety mohou být klasické papírové nebo odolnější vliesové, do kuchyně patří speciální vinylové tapety. Ty jsou velmi odolné a omyvatelné, díky tomu je můžete použít k renovaci chladničky nebo místo kachliček za kuchyňskou linkou. Samolepky jsou k dostání v nepřeberném množství motivů, provedení a barevných kombinací. Často slouží k oživení zdi za pohovkou v obývacím pokoji, můžete je použít v koupelně na kachličky nebo v dětském pokoji. Záleží pouze na vás, jak si představujete váš interiér, tapety a dekorace na zeď vám pomohou vašich představ rychle a jednoduše dosáhnout.