Houpací síť či závěsné křeslo jsou ideální pro letní relaxaci

Léto si každý spojí s dovolenou a odpočinkem, ke kterému zajisté patří i relaxace na zahradě. Co může být hezčího, než si v krásném letním počasí hovět na zahradě v houpací síti nebo závěsném křesle.

Co vybrat?

Před nákupem je důležité zvážit, zda budete chtít křeslo nebo síť. Jaký je v nich rozdíl?

Houpací síť potřebuje dostatek místa pro zavěšení – na zahradě mezi dva stromy, na terase mezi zdi. Pokud nemáte žádnou možnost, lze dokoupit vhodné stojany. Vyrábějí se z kovu či dřeva. Tvar konstrukce je uzpůsoben pro sítě i křesla. Většina konstrukcí se dá nastavit i výškově.

Další kritéria jsou nosnost, materiál a šíře sítě (zda je pouze pro jednoho či více osob). Musí být pohodlná, protože v ní určitě usnete. V nabídce jsou sítě různých rozměrů – pro jednoho, dva či rodinné.

Závěsná křesla se používají spíše pro sezení, tudíž mají menší rozměry a lze je zavěsit do menších prostorů i na terasu či do interiéru. Pokud nemáte vhodné místo, kam jej zavěsit, můžete si dokoupit stojan. V nabídce jsou křesla i z umělého nebo přírodního ratanu.

Houpací sítě i závěsná křesla jsou atraktivní pro všechny věkové kategorie. Jakmile si jednou na relaxaci v houpací síti či závěsném křesle zvyknete, stane se důležitou součástí vašeho každodenního života.

Materiál pro výrobu sítí

Nejčastěji se používá 100 % bavlna, což je velmi pevná tkanina, příjemná na dotek, dobrá na údržbu. Některé sítě se vyrábějí částečně z bavlny a částečně z polyesteru, některé jsou ze 100 % nylonu. Pro pohodlný odpočinek jsou ideální houpací sítě s látkovým lehátkem. Máte – li dostatek místa, pořiďte si ji co největší.

Tip na závěr

Pokud jste ještě nikdy v houpací síti neleželi, obrňte se trpělivostí.Musíte vyzkoušet, která poloha pro vás bude ta nejlepší a nejpříjemnější. Pak se vám vložená námaha vrátí.