Užijte si odpočinek v papasanu

Papasan je méně tradiční kousek nábytku, který nabízí příjemné místo pro váš odpočinek a hodí se téměř do každé místnosti.

Co je vlastně papasan?

Je to typ křesla, který má povětšinou kulatý tvar. Pořídit si však můžete i papasan oválného tvaru, který nabízí relaxaci pro dva.

Skládá se ze dvou částí. Základ tvoří ratanová konstrukce, na níž se pokládá jednobarevný či barevný polstrovaný polštář. Povětšinou je vyroben z přírodního ratanu, v různých barevných tónech hnědé.

Papasan vás uchvátí svou pohodlností. Je to ideální místo pro dlouhé zimní večery s knížkou nebo pro lenošení. Působí exotickým dojmem a je velmi elegantní.

Papasan je vhodný i na kolej či do bytu studentů. Lze je pořídit i v menší, dětské verzi, ale i jako double.

Poprvé se tento méně tradiční kousek nábytku objevil v 50. letech 20. století ve Spojených státech a od té doby se začala rozvíjet jeho popularita. Každá místnost, v níž se papasan objeví, získá ihned jiný rozměr.

Při výběru dejte pozor na…

Než si papasan pořídíte, popřemýšlejte, zda máte dostatečně velký prostor, do něhož papasan umístíte.

  • Papasanový polstr

Součástí každého papasanu je i kvalitní polstr. Při jeho výběru mějte na paměti, že by měl ladit s výbavou pokoje, v němž bude papasan umístěn. Výhodou polstrů je, že je můžete kdykoli vyměnit za jiný. Pokaždé se tak může objevit jiný motiv. Polstr lze totiž zakoupit i samostatně, aniž bystě museli kupovat papasan nový.

Údržba polstru také není náročná, lze jej vyprat ručně nebo nechat vyčistit.

  • Papasan double

Pokud máte dostatek místa, můžete si odpočinek užívat ve zdvojené verzi.

  • Houpací papasan

Te to kombinace klasického ratanového papasanu a ratanového houpacího křesla. Nabízí svým uživatelům pohodlné sezení, včetně mírného houpání, které je zajištěno soustavou několika pružin.