Hledáte nejlepší 3D tiskárny? Pomůže vám aktuální žebříček

Za poslední roky se 3D tiskárny udomácnily v mnoha odvětvích a značně je obohatily. Setkáváme se s nimi v medicíně, architektuře, reklamě i např. zábavním průmyslu a mnohde jinde. Tím, že je rozvoj technologie rychlý, se stále více osob dostává k zařízením, která dříve patřila jen profesionálům. Jestliže plánujete koupi 3D tiskárny, jistě vám pomůže ke správné volbě aktuální žebříček.

Jak vybrat 3D tiskárnu, abyste byli plně spokojeni?

Je dobré poradit se s odborníky, kteří 3D tiskárnám skutečně rozumí. Botland.cz doporučuje, abychom před nákupem zvážili několik základních aspektů. Jen tak budeme s 3D tiskárnou naprosto spokojení. Jde zejména o typ tiskárny, tedy dle technologie 3D tisku např. FDM, SLA, SLS. Kupříkladu FDM je nejoblíbenější a nejlevnější, vhodná na domácí projekty, SLA zase zajišťuje vyšší kvalitu i přesnost tisku.

Pozor bychom měli dát i na dostatečnou pracovní plochu tiskárny. Roli bude jistě hrát i snadnost používání, zejména pak pro začínající uživatele. Zamyslete se nad intuitivním rozhraním, dostupností technické podpory i aktivní komunitou uživatelů.

Pozornost věnujte i provozním nákladům. Jaké materiály jsou s tiskárnou kompatibilní a jaké jsou jejich ceny? Některé tiskárny si žádají drahá vlákna či pryskyřice.

Určitě se věnujte při výběru i přesnosti a rychlosti tisku. Čím vyšší je přesnost, tím kvalitnější jsou výtisky, to ale může ovlivnit dobu trvání tisku.

Nejlepší 3D tiskárny pro začátečníky

Tam, kde s 3D tiskem začínají a hledají spolehlivé a snadno použitelné zařízení, můžete sáhnout po 3D tiskárnách Anycubic Kobra 2 NEO, Creality Ender-3 nebo třeba Biqu Hurakan.

3D tiskárny pro profesionální použití

Vyžadujete, aby 3D tiskárna zajistila vysokou přesnost, pokročilé funkce pro nejsložitější projekty? Pak můžete zvolit modely Zortrax M200 Plus, Trilab DeltiQ 2 nebo Creality Sermoon M1.

Kompletní nabídku i všechny informace k jednotlivým 3D tiskárnám najdete na Botland.cz. Rádi vám s výběrem pomohou, aby vámi vybraný model splňoval vše, co očekáváte a potřebujete.