Dřevostavby a půdní vestavby

Dřevo je přírodní materiál, ze kterého lidé již od nepaměti stavěli nejrůznější objekty včetně staveb určených k bydlení. K jeho přednostem patří především snadná opracovatelnost, ekologický původ a snadná dostupnost. Proto se nejvíce dřevěných domů stavělo v podhůří v blízkosti lesů. V dnešní době roste zájem o rodinné domy v podobě dřevostavby. Důvodů obliby dřevostaveb je celá řada, ale především jsou to tyto:

  • dřevostavby představují suchou montáž, příjemné prostředí, výborné tepelné vlastnosti a dlouhou životnost
  • dřevostavby na klíč jsou smontovány za 1-4 měsíce podle složitosti projektu a požadavků zákazníka na vybavení. Díky rychlé výstavbě není tak velká ani finanční zátěž, jako třeba u zděných staveb
  • nadstandardní tepelně-izolační vlastnosti snižují náklady na vytápění
  • štíhlá konstrukce stěn umožňuje získat oproti zděné stavbě až o místnost navíc

Půdní vestavby

Ne každá půda je vhodná pro vestavbu, čili pro přeměnu půdního prostoru na podkrovní byt. V první řadě záleží na typu střechy a výšce půdního prostoru. Ideální jsou pro tento účel sedlové střechy zejména u starší zástavby. Firma JKM stavby projektuje půdní vestavby Olomouc „na míru“ dle požadavků klienta. Spolupracuje s architektem, který po konzultaci navrhne studii projektu. Výsledkem je vybudování nízkoenergetické bytové jednotky, které poskytuje majitelům veškerý komfort znásobený úchvatnými výhledy ze střešních oken.

Subdodávky stavebních prací

Firma JKM Stavby s.r.o., která má sídlo ve Starém Městě u Bruntálu byla založena v roce 2005. Od samotného počátku patřila do portfólia jejích činností subdodávka stavebních prací spojených s realizací dřevostaveb. Vedle subdodávky provádí také montáž hrubé stavby a všechny práce v interiéru i exteriéru dřevostaveb. Firma provádí také dodávku a montáž sádrokartonů a zateplování fasád.